Reklama

Reklama

Ile są warte "filmowe" domy?

Nie tylko aktorzy, ale także domy, w których rozgrywa się akcja filmu, często stają się symbolami i miejscami kultowymi. Któż nie chciałby odwiedzić pałacu "człowieka z blizną", wejść do willi z filmu "Bodyguard" czy odwiedzić Kevina samego w domu. Jednak gdy ktoś ma ochotę zamieszkać na stałe na dawnym planie filmowym musi głęboko sięgnąć do portfela.

W 1990 roku mały Kevin został sam w wielkiej posiadłości i walczył dzielnie z dwoma włamywaczami. Willa, która stała się jego fortecą, ma 400 metrów kwadratowych (14 pokoi). Wybudowana z czerwonej cegły stała się jednym z najbardziej znanych domostw na świecie. Właściciel wycenił ją na 2,4 mln dolarów, ale długo nie mógł znaleźć kupca. Ostatecznie sprzedał ją w 2012 roku za 1,6 mln.

Film o gangsterze Tonym Montanie był z kolei kręcony w posiadłości liczącej 930 metrów kwadratowych, z czterema sypialniami, dwoma fontannami i basenem. Domostwo zostało zbudowane przez El Fureidisa w 1906 roku w kalifornijskim Montecito (przypomnijmy, że akcja filmu działa się w Miami). Przez wiele lat starano się je sprzedać za 35 mln dol. Jeden z rosyjskich miliarderów kupił je w końcu za połowę tej ceny w 2009 roku. Teraz można je wynająć za 30 tys. dolarów miesięcznie.

Reklama

Niezwykła architektura i wspaniały widok na Palm Springs - w takim otoczeniu mieszkał milioner Willard Whyte. Jego dom został wykorzystany w jednym z filmów z serii o agencie 007, Jamesie Bondzie - "Diamenty są wieczne". Właściciel domu w 2009 roku wystawił go na sprzedaż za 13,9 mln dolarów.

Któż nie pamięta posiadłość Don Corleone? W 2012 roku jego dom, znany z "Ojca chrzestnego" Francisa Forda Coppoli, zmienił właściciela za 1,7 mln dol. Miał osiem pokojów i leżał malowniczo usytuowany wśród natury.

Prawdziwym hitem okazała się również wielka posiadłość z filmu "Bodyguard" z 29 sypialniami, 40 łazienkami, 23-metrowym basenem i kinem. To właśnie w niej mieszkali kiedyś i spędzili tu wspaniałe chwile Jackie i John F. Kennedy oraz Whitney Houston - grając Rachel Marron, główną bohaterkę produkcji Micka Jacksona. W 2007 roku wystawiono ją na sprzedaż za 165 mln dol. Pięć lat później kosztowała już "tylko" 65 mln dol. Po tym jak nie znalazł się żaden kupiec można ją wynająć za 600 tys. dol. miesięcznie.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL