Reklama

"Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2": Katniss Everdeen - kobieta i mit

Już od 20 listopada w polskich kinach oglądać będziemy finałową odsłonę tetralogii, opartej na bestsellerowym cyklu powieściowym Suzanne Collins, "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2".

Premiera "Igrzysk śmierci: Kosogłos. Część 2" już 20 listopada.

Wielu ciekawi również, jak potoczy się dalsza kariera odtwórczyni głównej roli, Jennifer Lawrence. Póki co wszystko wskazuje na to, że młoda aktorka nie ma się czego bać.

Reklama

Z opinii widzów, którzy są już po seansie, jasno wynika, że postać głównej bohaterki nie była tak wyraziście zarysowana w żadnej dotychczasowej części sagi. Postać grana przez Lawrence zmienia się z młodej zagubionej nastolatki w dojrzałą przywódczynie rebelii. Pierwsi widzowie zgodnie przyznają, że Lawrence nadała swej postaci nadzwyczajną wiarygodność.

"W zakończeniu poprzedniej części Katniss znajdowała się w stanie odrętwienia" - przypominała aktorka. "Teraz zyskuje szerszą perspektywę, nabiera mocy, wznosi się ponad osobiste uczucie straty i uczy się patrzyć w przyszłość, wierzyć, że może być lepsza" - dodaje. 

W ostatniej części "Igrzysk śmierci" Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13 rozpoczynają wielką ofensywę przeciwko dyktatorskiej władzy Kapitolu. Walka toczy się już nie tylko o przetrwanie, ale o przyszłość całego narodu. Katniss (Lawrence) wspierana przez Gale’a (Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) oraz Peetę (Hutcherson) planuje zamach na Prezydenta Snowa (Sutherland). Bezwzględni wrogowie i moralne wybory, przed którymi stanie Katniss, będą dla niej większym wyzwaniem niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje