Reklama

Idris Elba nagrał piosenkę w szczytnym celu. "To wstyd"

Idris Elba już od dawna żywo angażuje się w kwestie związane z zaostrzeniem kar dla tych, którzy dopuszczają się napaści z użyciem noża. Aktor nie poprzestaje wyłącznie na apelach, niedawno zdecydował się nagrać utwór hip-hopowy, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz trzech fundacji przeciwdziałającym tym przestępstwom. Utwór nosi tytuł "Knife Bill", jednak data jego premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że wpływy z tego singla zasilą konta organizacji The Ben Kinsella Trust, Lives Not Knives i The Jodie Chesney Foundation.

Niespełna dwa miesiące temu brytyjskim aktorem Idrisem Elbą wstrząsnęła tragedia 15-latki, Elianne Andam, która w Croydon została brutalnie zasztyletowana przez 17-latka. Na wieść o śmierci dziewczyny, aktor zaapelował w mediach społecznościowych o zaostrzenie kar zarówno dla tych, którzy dopuszczają się takich zbrodni, jak i tych, którzy noszą przy sobie broń.

Idris Elba zrobił sobie przerwę od aktorstwa. Poświęcił się muzyce

"To wstyd, że nasz kraj wciąż musi opłakiwać śmierć dziecka, któremu rany zostały zadane nożem" - napisał na swoim Instagramie.

Reklama

Aktor nie zamierza poprzestać na apelach. Od dawna związany z muzyką, głównie jako DJ, Elba postanowił nagrać singiel. Jak donosi portal "Contact Music", piosenka jest między innymi wycelowana w polityków, którzy pozostają bierni wobec tych zbrodni.

Ponoć kilka dni temu w londyńskiej dzielnicy Hackney powstawał teledysk do piosenki o nieznanej jeszcze dacie premiery. Wiadomo natomiast, że zyski z utworu zasilą konta fundacji, które przeciwdziałają takim aktom przemocy.

"Decyzja Idrisa o przekazaniu darowizny na rzecz naszej fundacji to przykład, jak mocno angażuje się w walkę z przestępczością z użyciem noża" - podkreślił rzecznik fundacji The Ben Kinsella Trust. 

Według danych tej fundacji, tylko w ubiegłym roku w Anglii i Walii 37 dzieci w wieku 17 lat i mniej poniosło śmierć w wyniku takich napaści, policja odnotowała ponad 50 tys. przestępstw z użyciem noża lub ostrego narzędzia.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Idris Elba
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy