Reklama

"Harry Potter": Nowy zwiastun i dwóch Hagridów

Tanya Seghatchian, jedna z producentek filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny", ujawniła, że w pierwszej części przygód małego czarodzieja w postać Hagrida wcieliło się... dwóch aktorów. To nie jedyna sensacyjna informacja - już 11 czerwca na stronie HarryPotter.com pojawi się pierwszy zwiastun obrazu "Harry Potter i komnata tajemnic".

W filmie "Harry Potter i kamień filozoficzny" Hagrida, przyjaciela Harry'ego Pottera, olbrzyma pracującego w Hogwartcie, zagrał angielski aktor Robbie Coltrane.

Reklama

"Mój syn by mnie zabił, gdybym się nie zgodził wystąpić w tym filmie. Postać Hagrida jest bardzo charakterystyczna. Ma on pewne braki w obyciu, ale jak na olbrzyma to świetny kompan" - wspomina swój udział w produkcji Coltraine.

Nigdy aktor nie przyznał się jednak do tego, że nie on jeden wcielał się w postać Hagrida. W czołówce filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny" widnieje tylko jego nazwisko.

Tymczasem Tanya Seghatchian, jedna z producentek pierwszej części przygód małego czarodzieja, powiedziała niedawno, że w niektórych scenach Hagrida grał inny aktor. Tę sensacyjną wiadomość ujawniła podczas spotkania z dziećmi w ramach Guardian Hay Festival.

"To był wielki sekret studia Warner Bros., ale teraz mogę to ujawnić. W filmie Harry Potter i kamień filozoficzny było dwóch Hagridów - jeden był duży, a drugi mały. Hagrid to olbrzym, więc musieliśmy w niektórych scenach użyć aktora o wielkiej posturze" - powiedziała Seghatchian. "Robbie Coltraine zagrał tego mniejszego" - dodała.

Oznacza to, że gdzieś w Wielkiej Brytanii jest anonimowy aktor, który wystąpił w niektórych scenach filmu jako olbrzym Hagrid. "Nie mogę powiedzieć gdzie przebywa, ani jak się nazywa" - zastrzegła się producentka.

Tymczasem już 11 czerwca nastąpi to, na co fani powieści J.K. Rowling czekają od wielu miesięcy. Na stronie Harry Potter.com udostępniony zostanie pierwszy trailer filmu "Harry Potter i komnata tajemnic". Jak przekazali szefowie studia Warner Bros., producenci obrazu, 14 czerwca zwiastun pojawi się także w amerykańskich kinach, przed komedią familijną "Scooby-Doo".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje