Reklama

Harry Potter i Turniej Trójmagiczny

Daniel Radcliffe, filmowy Harry Potter, wyznał w jednym z wywiadów, że w obrazie "Czara Ognia" jego bohater jest bardziej dojrzały i to mu się podoba. Jednak Turniej Trójmagiczny, wokół którego obraca się akcja filmu, to dla młodego bohatera ciężka próba.

"W tym filmie podoba mi się to, że życie wymknęło się Harry'emu spod kontroli. Nie do końca panuje nad tym, w jakim kierunku się toczy. To dla niego coś zupełnie nowego, dojrzewa" - powiedział Daniel Radcliffe.

Reklama

Opowiadając o Turnieju Trójmagicznym młody aktor zwrócił uwagę na to, że dla Harry'ego oznacza to szczególnie ciężki okres.

"Dumbledore ogłasza, że po bardzo długim okresie Turniej Trójmagiczny zostanie ponownie zorganizowany. Zawodnicy będą musieli wykonać śmiertelnie niebezpieczne zadania. Na zwycięzcę czeka Puchar Turnieju Trójmagicznego. Chętni do wzięcia udziału w Turnieju wrzucają karteczki ze swoim nazwiskami do Czary Ognia, która wybiera po jednym reprezentancie z każdej szkoły. Oczywiście robi się wielkie zamieszanie, gdy okazuje się, że poza Cedrikiem Diggory'm, Fleur Delacour i Wiktorem Krumem, Czara wybiera także Harry'ego Pottera, jako czwartego zawodnika. Wtedy to dla Harry'ego zaczyna się ciężki okres" - opowiadał aktor.

"Zwycięstwo to nie wszystko. Chodzi o to, jak się do niego dochodzi. Myślę, że Harry tak naprawdę nie chce brać udziału w tym Turnieju, nie chce wykonywać tych wszystkich zadań. Chce być jak każdy inny, a nie cały czas w centrum uwagi. Wspaniałe w Harrym jest to, a widać to zwłaszcza w zadaniu ze smokiem, że tak naprawdę nie wierzy w zwycięstwo, ale mimo to chce zachować godność i robi, co w jego mocy, by to zadanie wykonać" - dodaje Emma Watson, filmowa Hermione Granger.

"Uważam, że pomysł, by drużyny z Durmstrangu i Beauxbatons przybyły do Hogwartu, jest naprawdę super. Dla wielu widzów będzie to miłe zaskoczenie, bo okazuje się, że Hogwart nie jest jedyną szkołą magii. Jest też wiele innych. Uzupełnia to obraz świata czarodziejów, którzy zamieszkują cały świat, żyją w różnych krajach. To wspaniały pomysł" - mówi Emma.

Film "Harry Potter i Czara Ognia" w polskich kinach od 25 listopada.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Daniel | Daniel Radcliffe | turniej | Potter | Harry Potter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje