Reklama

Reklama

Harry Potter: Gratka dla fanów

Ekspozycja "The Making of Harry Potter" w podlondyńskim studiu filmowym Warner Bros. od lat przyciąga entuzjastów przygód młodego czarodzieja. Fani mają tam okazję podziwiać scenografię, kostiumy, rekwizyty doskonale znane z filmowej ekranizacji powieści J.K. Rowling. W tym roku udający się w podróż do świata Harry’ego Pottera będą przyjemnie zaskoczeni - stała ekspozycja wzbogaci się o nową atrakcję! Od 1 lipca przed zwiedzającymi otworzą się drzwi do... szklarni profesor Pomony Sprout.

Odwiedzający ekspozycję poświęconą młodemu czarodziejowi, będą mogli poczuć się jak uczniowie Hogwartu i odbyć niecodzienną lekcję zielarstwa w szklarni profesor Sprout. Scenografowie zadbali o każdy szczegół i dokładnie odtworzyli wnętrze, które widzowie mieli okazję oglądać w filmie "Harry Potter i Komnata Tajemnic".

Mandragory w akcji

Wśród zamieszczonych rekwizytów nie zabraknie również magicznych mandragor używanych do przywracania pierwotnej postaci ludziom, na których rzucono zły urok. Trudność obchodzenia się z nimi polegała na tym, że były bardzo delikatne. Młode sadzonki ogłuszały, zaś dojrzałe mandragory wydawały zabójczy dla człowieka wrzask.

Reklama

Jak wynika z informacji zamieszczanej na oficjalnej stronie studia, odwiedzający będą mieli okazję sami rozsadzić mandragorę, bez narażania się na jej ogłuszający krzyk. Poznają również kilka filmowych trików, które pozwoliły ożywić te magiczne rośliny w filmowej scenerii Harry'ego Pottera.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Harry Potter | Harry Potter i komnata tajemnic

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy