Reklama

Hans Kloss powróci na ekrany

Wszystko wskazuje na to, że znów będziemy mogli śledzić wyczyny Hansa Klossa. W tej chwili powstaje scenariusz do nowego filmu fabularnego, a pracuje nad nim pisarz i scenarzysta Witold Horwath.

Nowy film fabularny o przygodach agenta J-23 wyprodukuje prywatne studio Butterfly Film. Współwłaściciel firmy Jacek Wielgopolan nie chce zdradzać szczegółów. Więcej mówi za to Zbigniew Safjan, który wraz z Andrzejem Szypulskim, czyli Andrzejem Zbychem, wymyślił "Stawkę większą niż życie".

Reklama

"Potwierdzam, że firma Butterfly Film kupiła od nas scenariusz" - powiedział Sajfan "Dziennikowi".

"Rzecz dzieje się na początku lat 90. XX wieku. Fabuła kręci się wokół poszukiwań części skarbu Rzeszy. To historia sensacyjna, rozgrywająca się w Warszawie oraz na Dolnym Śląsku i w Berlinie. Brunner będzie antykwariuszem, a Kloss emerytowanym oficerem. Nie traktujemy tego jako zakończenie cyklu Stawka większą niż życie. Wraz z Andrzejem Szypulskim napisaliśmy jeszcze scenariusze do 12 odcinków, których akcja dzieje się podczas wojny. Kto wie, czy nie są ciekawsze od tych, które stały się podstawą znanego wszystkim serialu" - ujawnił.

W parę głównych bohaterów mają ponownie wcielić się Stanisław Mikulski i Emil Karewicz. Ten ostatni zastrzega jednak, że zanim podejmie ostateczną decyzję, najpierw chce zobaczyć scenariusz filmu.

Scenariusz pisany przez Horwatha to kolejna próba realizacji filmu o Klossie. Wcześniej planowała ją firma Amercom oraz Władysław Pasikowski ("Psy"). Reżyser nie zdołał jednak uzyskać praw do postaci.

Wirtualnemedia.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Witold Horwath | scenariusz | Hans Kloss | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje