Reklama

Gwiazdy w mediach społecznościowych w listopadzie 2019

Maja Ostaszewska prowadzi walkę z przemysłem futrzarskim przed budynkiem Sejmu, Tomasz Kot wyrusza na podbój Hollywood, Julia Wieniawa pozuje ze swoją mamą do okładkowej sesji na Sycylii, a w Łodzi trwa spór o wizytę Romana Polańskiego. Zapraszamy na przegląd wydarzeń z listopada w mediach społecznościowych.

O nich było głośno w listopadzie: Tomasz Kot i Maja Ostaszewska na plakacie filmu "(Nie)znajomi"

Najbardziej zaangażowany wpis - Maja Ostaszewska

W poniedziałek, 25 listopada, przed budynkiem Sejmu w Warszawie odbył się happening "Polska Wolna od Futer" zorganizowany przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Jak wyjaśnia Anna Inżyńska, jedna z organizatorek wydarzenia, happening miał zwrócić uwagę polityków na problem przemysłu futrzarskiego i że zakaz hodowli zwierząt na futra nadal nie został wprowadzony mimo ich licznych obietnic. Wśród uczestników wydarzenia pojawiła się Maja Ostaszewska - aktorka, która od lat angażuje się w kampanię na rzecz ochrony praw zwierząt. 

Reklama

"Przetrzymywanie zwierząt przez całe ich życie w ciasnych klatkach jest znęcaniem się nad nimi. Często zaniedbane, chore, po strasznym życiu czeka równie okrutna śmierć. Właśnie w tym okresie, kiedy ich futra szykując się do mrozów stają się najpiękniejsze, zabitych zostanie ponad 5 milionów lisów, norek, jenotów. W dzisiejszych czasach futra, obszycia futrzane nie są nam do niczego potrzebne, jest tyle pięknych materiałów, które mogą je zastąpić. Dziś noszenie futra jest obciachem. Synonimem przykładania ręki do znęcania się nad niewinnymi zwierzętami" - apelowała aktorka na Instagramie. Wypowiedź aktorki spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony internautów. "Maju! Niestrudzenie, zawsze na posterunku w sprawach najważniejszych", "Ten przemysł jest okropny i kompletnie nie rozumiem jak można nosić prawdziwe futro, wiedząc ile cierpienia się za tym kryje" - czytamy w komentarzach pod zdjęciem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje