Reklama

Gwiazdy w mediach społecznościowych w lipcu 2019

Kinga Rusin przeciwko fali nienawiści w Białymstoku, Patryk Vega bagatelizuje pozew Bartłomieja Misiewicza. Spór o nogi Barbary Kurdej-Szatan i Rafał Zawierucha na czerwonym dywanie u boku Brada Pitta oraz Quentina Tarantino. Zapraszamy na przegląd wydarzeń z lipca w mediach społecznościowych.

W lipcu było głośno m.in. o Barbarze Kurdej-Szatan

Wpis, który wywołał burzę - Patryk Vega

"Polityka" to najnowsza produkcja Patryka Vegi, która ma - jak zapowiada reżyser - pokazać rodzimych polityków w całej okazałości. Kolejne fragmenty filmu ukazujące aktorów wcielających się m.in. w Jarosława Kaczyńskiego, Krystynę Pawłowicz, Tadeusza Rydzyka czy Grzegorza Schetynę wywołują kontrowersje. Największa dyskusja przetoczyła się po materiałach promujących film, które mogły sugerować homoseksualny romans pomiędzy Antonim Macierewiczem a Bartłomiejem Misiewiczem.

Reklama

Na odpowiedź Misiewicza nie trzeba było długo czekać. 12 lipca adwokat Zbigniew Krüger złożył w jego imieniu pozew o naruszenie dóbr osobistych. Były współpracownik Antoniego Macierewicza domaga się umieszczenia przed napisami początkowymi filmu informacji o możliwości naruszenia jego dóbr oraz informacji, że sceny wzorowane na jego postaci są nieprawdziwe. Ponadto chce otrzymać od reżysera oficjalne przeprosiny i zadośćuczynienie w wysokości miliona złotych.

Nic nie wskazuje jednak na to, by Patryk Vega przejmował się konfrontacją z Misiewiczem. W programie "Onet Rano", gdzie był gościem Jarosława Kuźniara, skomentował pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych, a także postać, która pojawi się w jego filmie: "To postać tragikomiczna. Dla mnie to dzieciak, któremu zabrano zabawki i jest tym sfrustrowany. Jak może mieć miejscem sytuacja, gdzie on, no jednak mając przekonanie, że żyje poza prawem, ponad prawem, kiedy piastował funkcje w państwie, tak naprawdę dalej jest o tym przekonany". I dodał: "Misiek nie róbmy dramatu, co to za problem wydymać się z facetem?". W komentarzach pojawiło się prawie dwieście komentarzy poparcia dla projektu Vegi: "Stary, jesteś kozak", "Tak dalej", "Bardzo fajna rozmowa", "Cieszę się, że taki film powstanie", "Czekam na naruszoną świętość".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje