Reklama

Gwiazdy "50 twarzy Greya" czeka gigantyczna podwyżka

Producentów "Pięćdziesięciu twarzy Greya" czekają spore wydatki związane z powrotem na ekran gwiazd kontrowersyjnej produkcji. Dakota Johnson i Jamie Dornan chcą bowiem gigantycznej podwyżki za udział w sequelu erotycznego hitu - informuje branżowy "The Hollywood Reporter".

Odtwórcy głównych ról w "Pięćdziesięciu twarzach Greya" - Dakota Johnson i Jamie Dornan - za udział w obrazie Sam Taylor-Wood zainkasowali po 250 tysięcy dolarów. Po tym jak ekranizacja powieści E.L. James podbiła światowy box-office zarabiając ponad 500 milionów dolarów, wytwórnia Universal musi przygotować się na znaczące podniesienie gaży gorących gwiazd.

Reklama

"The Hollywood Reporter" przypomina przypadek Jennifer Lawrence, która za występ w pierwszej części "Igrzysk śmierci" zainkasowała czek o wartości 500 tysięcy dolarów, by powrócić do serii za - bagatela - 10 milionów dolarów. Różnica między Lawrence a Johnson jest jednak taka - akcentują redaktorzy opiniotwórczego serwisu The Playlist - że ta pierwsza w roku, w którym na ekrany kin trafiła pierwsza część "Igrzysk tajemnic", otrzymała Oscara za rolę w "Poradniku pozytywnego myślenia". Nie wdając się jednak w szczegóły nowych kontraktów gwiazd "Pięćdziesięciu twarzy Greya" uznaje się za pewnik, że mogą żądać od wytwórni Universal siedmiocyfrowych kwot.

Producent Dana Brunetti twierdzi konsekwentnie, że będzie starał się utrzymać dotychczasowy budżet serii ("Pięćdziesiąt twarzy Greya" kosztowało około 40 milionów dolarów),

"To była świetna rzecz w przypadku tego filmu - wiedzieliśmy, że będziemy w stanie wykreować gwiazdy" - przyznał producent dodając, że zarówno Johnson, jak i Dornan otrzymują obecnie mnóstwo interesujących ofert.

Universal chciałby, aby ekipa sequela weszła na plan w 2016 roku, druga część "Pięćdziesięciu twarzy Greya" miałaby trafić do kin w 2017 roku. Problem w tym, że wciąż nie wiadomo, kto napisze scenariusz kontynuacji hitu, pewne jest również, że Sam Taylor-Wood nie wróci na fotel reżysera serii.

źródło: CNN Newsource/x-news


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pięćdziesiąt twarzy Greya | Jamie Dornan | Dakota Johnson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje