Reklama

Reklama

Grażyna Błęcka-Kolska: Kim jest gwiazda filmu "Kogel-mogel 4"?

Grażyna Błęcka-Kolska to nie tylko gwiazda filmu "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4", który już 7 stycznia będzie miał swoją premierę w polskich kinach. Kim jest Grażyna Błęcka-Kolska, która w latach 80. i 90. była jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd? Jakie są jej wiek, wzrost, życiorys, Facebook? Czy gwiazda filmu "Kogel Mogel" i serialu "M jak miłość" ma męża i dzieci? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Grażynie Błęckiej-Kolskiej!

Grażyna Błęcka-Kolska, która już niedługo wystąpi w filmie "Galimatias, czyli kogel-mogel II", w latach 80. i 90. była jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorek. Życiowa tragedia doprowadziła jednak do tego, że artystka na długie lata wycofała się w cień i dopiero niedawno zaczęła z niego wychodzić. 

Co takiego się stało? Przed premierą najnowszej części produkcji "Kogel mogel" fani Grażyny Błęckiej-Kolskiej wyszukują informacji na jej temat. 

Interesuje ich zwłaszcza to, ile Grażyna Błęcka-Kolska ma lat i wzrostu, jakie są jej waga, wykształcenie oraz znak zodiaku, czy ma męża i dzieci. 

Oto szczegóły z życiorysu gwiazdy, które koniecznie musicie znać!

Grażyna Błęcka-Kolska: Ile ma lat? Wiek, wzrost, waga, znak zodiaku

Reklama

Ile lat ma Grażyna Błęcka-Kolska? Gwiazda "Kogla mogla" urodziła się w Łodzi 16 lutego 1962 roku, co oznacza, że ma obecnie 59 lat, a jej znak zodiaku to Wodnik. 

Jakie są jej wzrost oraz waga? Grażyna Błęcka-Kolska ma 166 cm wzrostu. nie wiadomo jednak, ile dokładnie waży. 

Grażyna Błęcka-Kolska: Wykształcenie

Jakie wykształcenie ma Grażyna Błęcka-Kolska

Gwiazda filmu "Kogel-mogel 4" jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Artystka ukończyła ją w 1984 roku. 

Grażyna Błęcka-Kolska: Życiorys i kariera. W jakich filmach grała?

Grażyna Błęcka-Kolska to artystka obdarzona talentem aktorskim i wokalnym. 

Po szkole aktorskiej występowała na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Na ekranie zadebiutowała w serialu "Rozalka Olaboga" w 1984 roku. 

Największą popularność przyniosła jej rola Katarzyny Solskiej w komediach "Kogel-mogel" oraz "Galimatias, czyli kogel-mogel II" Romana Załuskiego i do dziś aktorka jest z nią kojarzona, pomimo że na przestrzeni lat wystąpiła w ponad 50 produkcjach. 

Grażyna Błęcka-Kolska jest gwiazdą, która doskonale odnajduje się także w kinie artystycznym. 

Zagrała m.in. w "Jańcio Wodniku", "Pornografii", Afonii i pszczołach", "Cudownym miejscu" czy "Jasminum", za który otrzymała Złotą Podkowę w kategorii za najlepszą rolę kobiecą. 

Grażyna Błęcka-Kolska jest również m.in. laureatką nagrody FPFF w Gdyni 2018 roku za rolę w "Ułaskawieniu".

Fani mogą kojarzyć gwiazdę z roli w popularnym serialu "M jak miłość", gdzie przez dwa lata wcielała się w rolę Janki Rosner. 

Grażyna Błęcka-Kolska: Koniec świata, czyli kogel mogel 4

Grażyna Błęcka-Kolska jest jedną z gwiazd filmu "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4", który jest kontynuacją komedii obyczajowej "Kogel-mogel" z 1988 roku. 

Premiera produkcji odbędzie się 7 stycznia 2022.

O czym jest film "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4"?

W czwartej części "Kogla-mogla" w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz poznamy dalsze przygody bohaterów znanych już z poprzednich części.

Zobaczymy m.in. jak związek Agnieszki i Marcina oraz Kasi i profesora Wolańskiego rozkwita, a Barbara Wolańska radykalnie zmienia swoje życie, stawiając na celibat.

Grażyna Błęcka-Kolska - rodzina: Mąż, dzieci

Wielu fanów zadaje sobie pytanie, czy Grażyna Błęcka-Kolska ma męża i dzieci.

Aktorka nie jest obecnie zamężna, jednak do 2011 pozostawała w związku małżeńskim z reżyserem Janem Jakubem Kolskim

Para rozwiodła się, ponieważ ich miłość wypaliła się, a Jakub Kolski związał się z młodszą producentką filmową, Aleksandrą Michael. Grażyna Błęcka-Kolska i Jakub Kolski mieli córkę, Zuzannę, która zginęła w wypadku samochodowym 24 lipca 2014 roku w wieku 23 lat. 

Była to ogromna tragedia tym bardziej, że wypadek samochodowy spowodowała Grażyna Błęcka-Kolska. Sąd uznał aktorkę za winną i skazał ją na pół roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby dwóch lat.

Grażyna Błęcka-Kolska długo nie potrafiła dojść do siebie. Nie ukrywała tego, że musiała korzystać z pomocy psychologa. 

Gwiazda, aby upamiętnić zmarłą córkę, założyła fundację o nazwie Fabryka sensu, której założeniem jest zbieranie funduszy dla młodych talentów.

Grażyna Błęcka-Kolska: Facebook i Instagram

Grażyna Błęcka-Kolska ma konta na Facebooku i Instagramie, gdzie dzieli się z fanami archiwalnymi kadrami z filmów, zdjęciami z planów zdjęciowych oraz życia prywatnego. 

Facebook: /grazynableckakolska/  - ponad 2700 obserwujących. 

Instagram: @grazynableckakolska - ponad 1400 obserwujących. 

Czytaj również: 

Grażyna Błęcka-Kolska: Wielka tragedia w rodzinie aktorki

Kogel Mogel: Dariusz Siatkowski był gwiazdą filmu "Kogel Mogel". Co się z nim stało? 

Grażyna Błęcka-Kolska: Koniec świata, czyli kogel mogel 4. Kto wystąpi w filmie? 

Zobacz także: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Koniec świata czyli Kogel Mogel 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL