Reklama

Gollum jako King Kong

Potwierdziły się doniesienia, że to Andy Serkis, który udzielił swojej mimiki Gollumowi z ekranizacji tolkienowskiego "Władcy Pierścieni", zmierzy się z "rolą" King Konga, w przygotowywanym przez Petera Jacksona ("Drużyna Pierścienia", "Dwie Wieże", "Powrót Króla") remake'u klasycznego widowiska o gigantycznej małpie z 1933 roku. Nowa wersja opowieści powstaje dla studia Universal Pictures.

Podobnie, jak miało to miejsce na planie ekranizacji "Władcy Pierścieni", także podczas prac nad "King Kongiem" Andy Serkis zagra swoje sceny w "roli" wielkiej małpy, a mimika jego twarzy i ruchy ciała zostaną zarejestrowane, a potem przetworzone komputerowo. King Kong zostanie następnie powołany do życia za pomocą technologii cyfrowej.

Aktor pojawi się w filmie także osobiście - wcieli się w jednego z członków wyprawy, która sprowadza King Konga do Nowego Jorku.

"Taka forma współpracy będzie dla mnie czymś zupełnie nowym - oglądanie na planie Andy'ego bez jego kostiumu do wyłapywania ruchów" - śmieje się Peter Jackson.

Reklama

"Mam jednak nadzieję, że oboje przystosujemy się do tej sytuacji" - dodaje reżyser.

"Na szczęście od czasu do czasu będę mógł go pooglądać w kostiumie King Konga" - mówi Peter Jackson.

"Zaangażowanie do tej roli Andy'ego nie oznacza, że zamierzamy - podobnie jak stało się to z Gollumem - złagodzić nieco King Koga, obdarzyć go ludzkimi cechami. Siła tej opowieści opiera się na fakcie, że jest to dzika bestia i nie mamy zamiaru odchodzić od tych założeń" - wyjaśnia koncepcję drugiej "roli" Serkisa Peter Jackson.

W nowej wersji "King Konga" wystąpią także Naomi Watts ("21 gramów"), Jack Black ("Szkoła rocka") i Adrien Brody ("Pianista").

Nad scenariuszem historii pracowali Peter Jackson, Fran Walsh i Philippa Boyens, autorzy sukcesu ekranizacji trylogii Tolkiena.

Jackson i Walsh zajmą się także produkcją obrazu.

Z ramienia studia Universal nad realizacją filmu czuwa Mary Parent ("Miasteczko Pleasantville").

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andy Serkis | Peter Jackson | Dwie wieże | studia | Peter | Michael Jackson | film | Andy | king

Reklama

Reklama

Reklama