Reklama

Reklama

Głośny dokument "Kto wrobił Britney Spears?" w ofercie Canal+

Jak to możliwe, że jedna z największych i najważniejszych gwiazd muzyki popularnej końcówki XX wieku, która zarobiła miliony dolarów, ma dziś czterdzieści lat i dwóch nastoletnich synów, od lat znajduje się pod kuratelą swojego ojca pozbawiona praw do decydowania o samej sobie?

Britney Spears podczas występu na gali wręczenia nagród MTV w 2016 roku

W 2008 roku sąd ubezwłasnowolnił Britney Spears, a na kuratora wyznaczył jej ojca - Jamiego. Dokument "Kto wrobił Britney Spears?" przedstawia nie tylko głośny konflikt między Britney Spears a ojcem. Jego autorzy postanowili nadać tej sprawie szerszy kontekst.

W materiale przedstawiają historię gwiazdy pop i jej drogę do sławy - od telewizyjnych występów dziewczynki z prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka, do piosenkarki wciąż wypełniającej stadiony.

W dokumencie "Kto wrobił Britney Spears?" mocno wybrzmiewa pytanie o prawa jednostki do samostanowienia. O to, dlaczego przez tyle lat obecności Britney w baraży nikt nie zainteresował się tak naprawdę stanem zdrowia psychicznego młodej kobiety, która stanowi niemalże dobro narodowe? Jakim prawem media i show-biznes doprowadziły ją do upadku, załamania nerwowego i jakim cudem od tylu lat Britney znajduje się w tak specyficznej sytuacji prawnej? Sytuacji, w której nie może samodzielnie prowadzić samochodu, wyjść za mąż, widywać dzieci, ani nawet, a może przede wszystkim, decydować o własnych finansach.

Reklama

Dziś miłośnicy talentu Britney domagają się - głośno jak nigdy dotąd - by gwiazda pop mogła swobodnie o sobie decydować. Film przybliża też kulisy powstania ruchu #freebritney zorganizowanego przez jej fanów wspierających ją aktualnie w walce z ojcem o odzyskanie wolności.

Dokument "Framing Britney Spears" został przygotowany przez dziennikarzy "The New York Times" i zadebiutował na platformie Hulu na początku lutego 2021 roku.

Film pod polskim tytułem "Kto wrobił Britney Spears?" będzie można oglądać na canalplus.com już od 4 kwietnia, a 5 kwietnia, o godz. 21:30 premierowo w Canal+ Premium.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Britney Spears

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje