Reklama

George Santos bohaterem filmu HBO. Niedawno usunięto go z Kongresu

Nie minęły nawet dwa dni od odwołania George'a Santosa z Kongresu, a dowiedzieliśmy się, że HBO pracuje nad filmem o nim. Stacja nabyła prawa do książki "The Fabulist: The Lying, Hustling, Grifting, Stealing, and Very American Legend of George Santos" Marka Chiusano. Za produkcję będzie odpowiedzialny Frank Rich, który wcześniej pracował przy popularnych serialach HBO: "Figurantce" i "Sukcesji".

1 grudnia 2023 roku Santos został usunięty z Kongresu jako szósta osoba w historii i pierwszy Republikanin. Był też pierwszą osobą wydaloną z izby niższej amerykańskiego parlamentu, która wcześniej nie wspierała konfederacji lub nie została oskarżona o przestępstwo federalne.

Santos zasiadał w Kongresie od stycznia 2023 roku jako reprezentant Nowego Jorku z ramienia Republikanów. Po wygranych przez niego wyborach media zaczęły donosić o kłamstwach, które zamieścił on w swej biografii. Z czasem pojawiało się coraz więcej kontrowersji dotyczących polityka. 

Reklama

Z Kongresu został on usunięty za nadużycia natury etycznej, w tym wydatki pieniędzy od swoich darczyńców na strony z treściami dla pełnoletnich użytkowników oraz zabiegi kosmetyczne. Były już kongresmen nie przyznaje się do winy i zapowiada walkę o swoje dobre imię. 

Powstający o nim film opisano jako kryminalne i pełne czarnego humoru spojrzenie na wyścig wyborczy w Long Island, który zakończył się uzyskaniem mandatu kongresmena przez Santosa. Za scenariusz odpowiada Mike Makowsky (film telewizyjny "Zła edukacja"). Będzie on także razem z Richem jednym z producentów wykonawczych. Chiusano otrzymał funkcję konsultanta. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy