Reklama

Reklama

"Fuks 2": Powstaje kontynuacja kultowej komedii!

Warszawa końca lat 90., początki popularności znanych fast foodów, powiew zachodu i intryga kreowana przez tytułowego bohatera, czyli Macieja Stuhra. To "Fuks" z 1999 roku, stawiający wysoko poprzeczkę drugiej części, kręconej właśnie przez Macieja Dutkiewicza. Trwają zdjęcia do kontynuacji kultowej produkcji. Na planie spotkali się m.in. Maciej Stuhr, Janusz Gajos, Maciej Musiał, Cezary Pazura, Sonia Bohosiewicz i Katarzyna Sawczuk. Rozmawialiśmy z aktorami. Co nam powiedzieli?

Warszawa końca lat 90., początki popularności znanych fast foodów, powiew zachodu i intryga kreowana przez tytułowego bohatera, czyli Macieja Stuhra. To "Fuks" z 1999 roku, stawiający wysoko poprzeczkę drugiej części, kręconej właśnie przez Macieja Dutkiewicza. Trwają zdjęcia do kontynuacji kultowej produkcji. Na planie spotkali się m.in. Maciej Stuhr, Janusz Gajos, Maciej Musiał, Cezary Pazura, Sonia Bohosiewicz i Katarzyna Sawczuk. Rozmawialiśmy z aktorami. Co nam powiedzieli?
Katarzyna Drelich rozmawia z Maciejem Stuhrem na planie filmu "Fuks 2" /Interia.pl /INTERIA.PL

23 lata - dokładnie tyle minie niedługo od premiery kultowego filmu "Fuks". W 2022 roku, po 23 latach, odbędzie się premiera sequela jednej z najbardziej znanych polskich komedii gangsterskich przełomu wieków. Każdy, kto oglądał pierwszą część, pamięta młodego Macieja Stuhra, który wcielając się w rolę Aleksa zaliczył jednej nocy pościg policyjny, kradzież samochodu i poznał swoją wielką miłość, czyli Sonię, w którą wcieliła się piękna Agnieszka Krukówna.

W Warszawie trwają zdjęcia do filmu "Fuks 2", a Katarzyna Drelich z Interii była na planie i porozmawiała z aktorami.

Reklama

- Jestem z tego pokolenia, które kochało Maćka Stuhra. Każda z nas chciała być Krukówną i chodzić na solarium - powiedziała nam Sonia Bohosiewicz, która znalazła się w obsadzie filmu "Fuks 2".

- W filmie "Fuks 2" to w większości kobiety trzymają za lejce. Kobiety tu sterują facetami. Moja bohaterka Joanna Konieczny jest inteligentna, sprytna, lisia, przebiegła. W końcu pracuje dla gangstera i jest jego prawą ręką. Na dnie jej serca rodzi się jednak tęsknota za miłością. Co wybierze? Tego zdradzić nie mogę - podkreśla Sonia Bohosiewicz.

- Na planie jest cudownie. Tu są ludzie, z którymi już wcześniej się spotkałam, są też młodzi aktorzy, fantastyczni. Bardzo ładnie Maciej Dutkiewicz sobie powybierał ludzi, z którymi chce pracować. To się czuje, że on nas naprawdę chciał. Janusz Gajos to jest legenda i cudo chodzące. Cezary Pazura, z którym spotkałam się jeszcze zanim zdawałam do szkoły teatralne, graliśmy razem w innych produkcjach. Maciej Stuhr to jest już mój etatowy partner, nawet powiedziałabym partner... łóżkowy. Wchodząc do łóżka tutaj na planie, powiedzieliśmy sobie: "Aaa... to znowu my". Zmieniają się tylko konfiguracje. Raz ja nie chcę, raz on nie chce, a tym razem chcieliśmy oboje" - dodała aktorka.

"Fuks 2" - plejada gwiazd w obsadzie

Na ekranie jako nowi członkowie fuksowej ekipy pojawią się również Cezary Pazura, który wystąpi w roli czarnego, gangsterskiego charakteru oraz Maciej Musiał, przejmujący pałeczkę po swoim filmowym ojcu, granym przez Macieja Stuhra. Dzięki kontynuacji kultowej komedii poznamy dalsze losy Aleksa.

- To jest nietypowe. Nieczęsto zdarza się w kinematografii, żeby film doczekał się kontynuacji po takim czasie. Będziemy mieli troszkę innych bohaterów. Młodzież wyjdzie tu na pierwszy plan. Mój bohater z przyjemnością oddaje palmę pierwszeństwa swojemu filmowemu synowi. W tej roli Maciej Musiał. A ja z panem Januszem Gajosem będziemy się temu życzliwie przyglądać i wspierać młodzież wtedy, kiedy będzie nas potrzebować - powiedział w rozmowie z Interią Maciej Stuhr, bohater pierwszej części filmu. 

- Moja postać jest tym razem już spokojniejsza, nawet przyprószona siwą mąką czasu. Zbyt troskliwie dba o swoje zdrowie, popada nawet w hipochondrię. (...) Pierwszy "Fuks" przyniósł mi popularność i rozpoznawalność. Do dzisiaj jest najczęściej wyświetlanym przez rożne telewizje moim filmem ze wszystkich kilkudziesięciu, które zrobiłem, co oznacza, że przetrwał próbę czasu i ma swoich fanów - dodał aktor.

- Postać Maćka, którą gram, też szuka fuksa w życiu. Może nie w biznesie, ale... w miłości. Jak współczesny młody człowiek, szuka tej miłości na portalach randkowych. Kiedy idzie na randkę, zostaje wplątany przez dziewczynę - żonę gangstera - w intrygę. Ona wrabia go w kradzież kilku milionów złotych. Gangster się denerwuje, znajduje mojego ojca [w tej roli Maciej Stuhr - red.], bije go, pali mu komis samochodowy. Syn, czyli moja postać, próbuje się zemścić - mówi Maciej Musiał, który w filmie "Fuks 2" gra syna bohatera części pierwszej.

- Ten film, który kręcimy, ma w sobie takiego ducha polskich komedii z lat 90., które darzymy dużym sentymentem. Myślę, że to się przeniesie - dodał aktor. 

- To jest karta przetargowa, kiedy reżyser dzwoni i mówi: "W tym filmie gra już Stuhr, Gajos...". Nawet jak człowiek miałby wątpliwości, to one szybko umykają - powiedział z kolei Cezary Pazura, który gra w filmie "Fuks 2" gra czarny charakter.

- Reżyser filmu Maciej Dutkiewicz podszedł do tego bardzo starannie. W ogóle wszystko tu jest robione bardzo starannie. Podoba mi się, że nikt tu nie celuje w sukces, tylko chcemy zrobić dobrze to, co jest napisane, żeby nic nie umknęło. To jest gwarancja tego, że przynajmniej daliśmy z sobie wszystko. To, czy spodoba się widzom, to jest loteria - dodał aktor.

W rolę buntowniczej córki gangstera, która namiesza w głowie poszukującego przygód Maćka (Maciej Musiał) wcieli się natomiast Kasia Sawczuk

W obsadzie nie mogło zabraknąć oczywiście Janusza Gajosa, który ponad dwadzieścia lat temu w filmie "Fuks" wcielił się w rolę komendanta Mazura. Z marazmu dnia codziennego po raz kolejny wyciągnie go znajomy z dawnych lat, Aleks.

- Wracam z sentymentem. Jak mija 20 parę lat po premierze filmu, który miał spore powodzenie, to porównuje się obraz Polski z tamtych lat z tym, co jest dzisiaj. Jest o czym myśleć - powiedział Janusz Gajos, który w filmie "Fuks 2" gra emerytowanego policjanta Mazura.

"Fuks 2" - nowoczesna fabuła

Co wiemy o kontynuacji "Fuksa"? Z pewnością możemy spodziewać się filmu, który będzie trzymał widza w napięciu intrygi, choć ta będzie kreowana w dużej mierze przez kobiety, co zdradzili nam aktorzy z obsady filmu. 

Główny bohater grany przez Macieja Musiała będzie natomiast - w ślad za swoim ojcem - szukał szczęścia w miłości. We współczesnych czasach rzecz jasna nie będzie to miało miejsca za sprawą podglądania i uprowadzenia w pościgu policyjnym, tylko jak na rok 2021 przystało - w aplikacji randkowej. W nawiązaniu do części pierwszej, poszukiwania miłości znów będą wiązały się z kryminalną intrygą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fuks | Fuks 2 | Maciej Stuhr | Maciej Musiał | Cezary Pazura | Sonia Bohosiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL