Reklama

Filmowa kuchnia w rytmie soul

Nowy rok i nowe premiery. Już na początku stycznia będziemy bawić się w kinie w rytmach soul. Najnowszy film Fatiha Akina "Soul Kitchen" rozbawi nas muzyką i pokaże, jak żyć ze smakiem.

"Soul Kitchen" to pulsująca pozytywną energią i przebojową muzyką komedia o miłości, przyjaźni i życiu ze smakiem, wyreżyserowana przez twórcę głośnego "Głową w mur" (Złoty Niedźwiedź MFF w Berlinie), uhonorowana Specjalną Nagrodą Jury i Young Cinema Award na festiwalu w Wenecji.

Reklama

"W przeszłości, gdy kręciłem jakiś film, dokładałem do niego muzykę spontanicznie, na samym końcu produkcji. To zawsze działało, a w rodzącym się połączeniu dźwięku i obrazu można było się wręcz zakochać. Obecnie muzyka stała się zbyt droga, lub właściciele praw do niej nie wyrażają zgody na jej użycie. A to niczym zakochać się w dziewczynie, która nie chce chodzić z tobą na randki! Dalece frustrująca sprawa. Dlatego przy 'Głową w mur' przysiągłem sobie, że tym razem będę miał całą ścieżkę dźwiękową gotową już na samym początku. Zgromadziłem wszystkie utwory, które planowałem użyć. Sprawdzałem ile kosztują i kolejno włączałem je do budżetu. W ten sposób, na starcie zdjęć, miałem dokładnie zaplanowane jakieś 80 procent całej muzyki. Podobnie było w przypadku 'Soul Kitchen'" - wyznaje Fatih Akin.

Głównym bohaterem jego nowego obrazu jest Zinos, właściciel podupadającej restauracji Soul Kitchen, który zostaje nieoczekiwanie porzucony przez dziewczynę. Podłamany sercowym niepowodzeniem, zaniedbuje lokal, dając wolną rękę pracownikom.

W knajpie zaczyna panować radosna anarchia. Kucharz gotuje to, co zawsze chciał gotować. DJ porywa ludzi do tańca między posiłkami, a awangardowi artyści urządzają performance za performancem.

Ku zaskoczeniu Zinosa, lokal zyskuje wielką popularność wśród mieszkańców Hamburga, a on sam poznaje tajemniczą kobietę, która sprawi, że jego złamane serce zabije w gorących rytmach soul.

W "Soul Kitchen" występują m.in.: Moritz Bleibtrau, Adam Bousdoukos, Dorka Gryllus i Birol Unel.

Zobacz zwiastun "Soul Kitchen":

Nowy film Fatiha Akina w kinach już od 7 stycznia. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz obejrzeć tę lub inną interesującą cię produkcję, sprawdź repertuar kin w swoim mieście!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Fatih Akin | Soul Kitchen | \ Film | rytmy | jak żyć | film | Soul Kitchen | kuchnia+

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje