Reklama

Emerald Fennell, czyli obiecująca młoda kobieta

Emerald Fennell - aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka i pisarka

Kim jest Emerald Fennell?

Emerald Fennell urodziła się 1985 roku w Londynie. Jej imię to po angielsku szmaragd, zapewne nieprzypadkowo - aktorka pochodzi z utalentowanej artystycznie rodziny, a jej ojciec Theo Fennell jest znanym projektantem finezyjnej biżuterii, w której lubuje się sam Elton John. Matka Louise obecnie trudni się pisarstwem, wcześniej jednak odniosła sukces w branży modowej. W jej ślady poszła siostra Emerald, Coco, która jest znaną projektantką. Aktorka często występuje w barwnych sukniach siostry utrzymanych w stylu vintage.

Reklama

Aktorka uczęszczała do Marlborough College, następnie studiowała literaturę angielską w Greyfriars w Oxfordzie. Jej przygoda z aktorstwem rozpoczęła się już na studiach, gdzie chętnie angażowała się w uczelniane przedstawienia teatralne.

Pewnym przełomem w aktorskiej karierze Fennell była rola pielęgniarki Patsy Mount w serialu "Call The Midwife". Aktorka wystąpiła w dwudziestu siedmiu odcinkach produkcji, która opowiada o pracy pielęgniarek i położnych w dzielnicy East End of London na przełomie lat 50. i 60. XX wieku.

Równolegle z karierą aktorską, Fennell rozwijała się także jako pisarka. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza powieść młodzieżowa "Shiverton Hall", która stała się początkiem cyklu (do dziś ukazały się cztery książki jej autorstwa).


Pierwszy film na bazie własnego scenariusza Fennell nakręciła w 2018 roku. Była to krótkometrażowa produkcja pt. "Careful How You Go". W jednej z ról obsadziła Phoebe Waller-Bridge, twórczynię hitu "Fleabag".

Aktorka jest żoną producenta i reżysera Chrisa Vernona. Mają syna, który przyszedł na świat w 2019 roku. Na 93. gali rozdania Oscarów aktorka potwierdziła, że jest w ciąży z drugim dzieckiem.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Emerald Fennell | Obiecująca. Młoda. Kobieta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje