Reklama

"Dziewczyny z Dubaju" w rosyjskich kinach. Film jest hitem

Film "Dziewczyny z Dubaju" był liderem polskiego box office w 2021 roku. Teraz podbija... rosyjski. Podczas gdy wiele światowych producentów wycofało swoje filmy z Rosji, kontrowersyjny polski film trafił tam na ekrany 26 maja. Podobnie jak w Polsce, również na Wschodzie podbija box-office.

"Dziewczyny z Dubaju" podbijają rosyjskie kina

Polskiej premierze "Dziewczyn z Dubaju" nie obyła się bez afer. Film w Polsce cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ale nie został najlepiej przyjęty przez krytyków. Być może błędnie, bo w Rosji produkcja stała się hitem. W rosyjskich kinach film miał premierę 26 maja. Jego tytuł został zmieniony na "Eskorty". 

W ciągu zaledwie tygodnia produkcja znalazła się na 2. miejscu w box-officie w Moskwie, a w skali kraju - na 4.! W ciągu pierwszych czterech  dni film wyświetlono w 90 kinach w stolicy.  Szacuje się, że na terenie samej Rosji zarobił około 190 tysięcy dolarów!

Reklama

"Dziewczyny z Dubaju": To jeszcze nie koniec!

Kto jest dystrybutorem?

Nie wszyscy są zadowoleni z tego faktu. Piotr Krysiak - autor książkio tym samym tytule, podaje na swoim Facebooku, że za dystrybucję filmu za granicą odpowiada Kino Świat. Jednak firma zaprzeczyła i twierdzi, że nie ma nic wspólnego z reklamą tytułu w Rosji.

"Ciężko w to uwierzyć, ponieważ po wybuchu wojny w Ukrainie, większość światowych producentów filmowych odwołało wszystkie premiery (...). Nie wiadomo także, czy dystrybutorem filmu w Rosji jest podobnie jak w Polsce "Kino Świat"? Zwykle takie informacje są widoczne na plakacie filmowym, ale... nie na tym rosyjskim. Z kolei "Kino Świat" nie odpowiada na pytania. Czyżby Emil S. wstydził się, że jego dzieło będzie pokazywane w Rosji z której wycofały się już m.in Disney, Paramount, Sony, Universal, a także Warner Bros, który zrezygnował z dystrybucji swojego kasowego hitu - "Batman"? 

W Polsce producent milczy o tym, że udało mu się "wprowadzić" dzieło na rosyjski rynek. Może się okazać, że po tym "sukcesie" film będzie mógł podbić jeszcze tylko jeden rynek: białoruski. Ciekawe też czy twórcy i aktorzy "Dziewczyn z Dubaju" są dumni z przedsiębiorczości producenta?" - pisze Krysiak.

"Dziewczyny z Dubaju": Kontrowersyjny film w serwisie Canal+ online

Kolejne kontrowersje

"Dziewczyny z Dubaju" i tak już zebrały masę negatywnych komentarzy. Za produkcję dzieła była odpowiedzialna m.in. Dorota Rabczewska oraz jej były partner Emil Stępień. Reżyserką była Maria Sadowska. Tytuł opowiada historię opartą na prawdziwych wydarzeniach. Miał zdemaskować polski show-biznes i ujawnić szczegóły "afery dubajskiej". 

Na ekranie można było zobaczyć m.in. Katarzynę Figurę, Paulinę Gałązkę czy Józefa Pawłowskiego. W obsadzie nie brakło również zagranicznych aktorów.  Teraz film podbija rynek rosyjski, ale czy to na pewno powód do chwalenia się?

Autor: Iga Chmielewska

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Dziewczyny z Dubaju
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy