Reklama

Reklama

"Dzień dobry, kocham Cię!": Zdjęcia w Warszawie

Przystojny lekarz i urocza pracownica korporacji to główni bohaterowie komedii romantycznej "Dzień dobry, kocham Cię!". Film, do którego zdjęcia trwają w Warszawie, trafi do kin w listopadzie. Główne role w produkcji grają Barbara Kurdej-Szatan i Aleksy Komorowski.

Reżyserem filmu jest Ryszard Zatorski, autor komedii "Nigdy w życiu", "Tylko mnie kochaj", "Dlaczego nie!".

"Dzień dobry, kocham Cię!" opowiada historię kilkorga trzydziestolatków ze stolicy. Główne postaci to zatrudniony w jednej z warszawskich klinik lekarz Szymon (Komorowski) oraz obdarzona poczuciem humoru pracownica korporacji, w czasie prywatnym miłośniczka jazdy na rolkach, Basia (Kurdej-Szatan).

Pewnego dnia, przypadkiem, bohaterowie spotykają się na chwilę i nawiązuje się między nimi sympatia. Następnie seria niefortunnych zbiegów okoliczności powoduje, że młodzi tracą kontakt, a w trakcie żmudnych wzajemnych poszukiwań - również nadzieję na to, że kiedykolwiek ponownie się spotkają.

Reklama

Tymczasem Basia staje się obiektem zainteresowania playboya Leona (w tej roli Łukasz Garlicki), 30-latka, który dostał ultimatum od rodziny: albo szybko się ożeni, albo zostanie wydziedziczony.

W poniedziałek ekipa filmowa realizowała scenę w klubie fitness przy ul. Świętokrzyskiej (bohaterowie tej historii są miłośnikami zdrowego stylu życia).

"Lekarz Szymon to człowiek, który chodzi własnymi ścieżkami. Nie interesują go rzeczy przyziemne. Cały czas myśli o swoich pacjentach, o medycynie. Wie, co jest w życiu ważne" - tak w poniedziałkowej rozmowie z PAP na planie graną przez siebie postać charakteryzował Aleksy Komorowski.

"Pewnego dnia na Placu Grzybowskim [to miejsce odgrywać będzie w całym filmie ważną rolę - PAP] Szymon wpada na Basię. Dochodzi do niezręcznego wypadku" - opowiadał aktor.

Następnie bohaterowie zaczynają poszukiwać siebie nawzajem, ale ich drogi zawsze w ostatniej chwili się rozmijają.

"Kiedy on już ma ją zobaczyć, ona akurat wychodzi" - mówił Komorowski. "Tak jak w życiu, najważniejsza jest droga. Być może najważniejsza jest nasza wewnętrzna chęć szukania kogoś" - skomentował jednocześnie. To, co Szymonowi podoba się w Basi, to szczery uśmiech i naturalne zachowanie - opowiadał Komorowski.

Playboy grany przez Łukasza Garlickiego, drugi z mężczyzn zainteresowanych główną bohaterką, to z kolei ktoś, kto ma problemy z wejściem w dorosłe życie. "Rodzice chcą, by wreszcie wkroczył w dorosłość, na co on nie jest gotowy" - opowiadał PAP Garlicki. "Leon, którego rodzice odcięli od pieniędzy, musi szybko znaleźć sobie żonę. Zaczyna interesować się Basią. Spotyka ją przez przypadek i przypomina sobie, że to jego koleżanka ze szkoły" - relacjonował aktor.

Zdaniem Garlickiego, styl życia tego bohatera może być swego rodzaju "aluzją do 'hipsterstwa', do pokolenia 'dzieci z brodą', które uciekają przed dorosłością".

Oprócz Komorowskiego, Kurdej-Szatan i Garlickiego, w obsadzie komedii "Dzień dobry, kocham Cię!" są m.in.: Weronika Książkiewicz (jako zakochana w lekarzu pielęgniarka) oraz Maciej Musiał, Anna Dereszowska, Olga Bołądź, Marian Dziędziel i Jacek Fedorowicz.

Zdjęcia trwają w Warszawie od początku lipca. Ostatni dzień zdjęciowy zaplanowany jest na wtorek, a premiera filmu na 7 listopada.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje