Reklama

Dua Lipa podbije Hollywood? To jej kolejna filmowa rola

Wokalistka Dua LIpa kontynuuje aktorską karierę. Po roli w "Barbie" artystkę zobaczymy na początku 2024 roku w kolejnej filmowej produkcji - przygodowym filmie akcji "Argylle. Tajny szpieg". Dua Lipa skomponuje też muzykę do filmu oraz napisze piosenki.

Wokalistka Dua LIpa kontynuuje aktorską karierę. Po roli w "Barbie" artystkę zobaczymy na początku 2024 roku w kolejnej filmowej produkcji -  przygodowym filmie akcji "Argylle. Tajny szpieg". Dua Lipa skomponuje też muzykę do filmu oraz napisze piosenki.
Dua Lipa w filmie "Argylle. Tajny szpieg" /UIP /materiały prasowe

"Argylle - Tajny szpieg" to fascynująca opowieść o pisarce, która cierpi na amnezję. Nagle zaczyna odzyskiwać swoje wspomnienia, które ujawniają, że niegdyś była szpiegiem o międzynarodowej renomie. W miarę odzyskiwania pamięci, zaczyna dostrzegać niepokojące podobieństwa między rzeczywistymi wydarzeniami, które zaczynają się dziać, a fabułami swoich książek.

Film wyreżyserował Matthew Vaughn, autor takich produkcji, jak "Przekładaniec", "Gwiezdny pył", "Kick-Ass", "X-Men: Pierwsza klasa" oraz seria "Kingsman". Autorem scenariusza jest Jason Fuchs ("Wonder Woman"). Powstał on na motywach szpiegowskiej książki autorstwa Elly Conway.

Reklama

Wrażenie robi gwiazdorska obsada produkcji. Znaleźli się w niej m.in. Henry Cavill , Bryce Dallas Howard, Samuel L. Jackson, Catherine O'Hara, Bryan Cranston, John Cena, Ariana DeBose, Sam Rockwell oraz ikona muzyki Dua Lipa. Popularna wokalistka skomponuje też do filmu muzykę oraz napisze piosenki.

Choć "Argylle. Tajny szpieg" zapowiadane jest na wysokobudżetowe widowisko, a jego obsada robi imponujące wrażenie, najwięcej póki co mówi się o fryzurze Henry'ego Cavilla, która przypomina uczesanie postaci granej przez Arnolda Schwarzeneggera w filmie "Czerwona gorączka". W sieci pojawiły się już przeróbki zdjęcia Cavilla, który wygląda na nich niczym potwór Frankensteina bądź J. Jonah Jameson z serii filmów o Spider-Manie.

"Argylle. Tajny szpieg" to kolejna wysokobudżetowa produkcja studia Apple - po "Czasie krwawego księżyca" Martina Scorsese i "Napoleonie" Ridleya Scotta. Wszystkie filmy najpierw trafią do kinowej dystrybucji, by ostatecznie znaleźć się w katalogu platfomy Apple TV+.

Aktorskim debiutem Dua Lipy była rola w filmie Grety Gerwig "Barbie". Artystka nie tylko wcieliła się w Barbie-syrenkę, zaznaczyła też swoją obecność na ścieżce dźwiękowej filmu, wykonując promującą film piosenkę "Dance the Night".

Dua Lipa, czyli miłość po albańsku

Dua Lipa urodziła się w Londynie 22 sierpnia 1995 roku w rodzinie Albańczyków. Jej rodzice wyjechali z Prisztiny (aktualnie jest to stolica Kosowa) w 1992 roku. Wszystko po to, aby uniknąć panującej tam wówczas przemocy i represji. Co właściwie oznacza imię wokalistki? W języku albańskim Dua to inaczej miłość. Artystka nie tylko śpiewa, ale także pisze teksty i pracuje jako modelka.

Jest najstarszym dzieckiem Anesy (z domu Rexhy) oraz Dukagjina Lipy. Ojciec wokalistki jest liderem zespołu rockowego ODA. Dua Lipa zaczęła śpiewać ,mając 5 lat, a jako dziewięciolatka zaczęła uczęszczać do Sylvia Young Theatre School. W wieku 13 lat wyjechała z Londynu do Kosowa (ogłoszono wówczas niepodległość tego kraju). Po dwóch latach namówiła jednak swoją rodzinę na ponowne zamieszkanie w Londynie, aby móc się rozwijać artystycznie.

Muzyczną karierę Dua Lipa rozpoczęła wcześnie, bo jako czternastolatka. Wykonywała wówczas covery znanych piosenkarek, takich jak Christina Aguilera czy Alicia Keys. Jej nagrania regularnie pojawiały się w serwisie YouTube. Pierwszy poważny kontrakt podpisała w 2015 roku z wytwórnią Warner Music Group, a niedługo później ukazał się jej pierwszy singiel.

Dua Lipa wydała dotychczas dwa albumy:"Dua LIpa" (2017) i "Future Nostalgia" (2020). W listopadzie 2023 artystka opublikowała nowy singiel "Houdini" będący zapowiedzią jej trzeciego krążka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dua Lipa | Argylle
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy