Dorota Kędzierzawska kręci "Żuzel"

W najbliższy wtorek w Rzeszowie kręcone będą zdjęcia do filmu "Żużel" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Twórcy zapraszają wszystkich fanów czarnego sportu na stadion miejski przy ul. Hetmańskiej.

Dorota Kędzierzawska

Dzień zdjęciowy w Rzeszowie podzielony będzie na dwa etapy. Pierwsza grupa fanów będzie mogła wziąć udział w kręceniu scen w godzinach od 8 do 14. Natomiast druga od godz. 14 do 20. Chętni mogą też przebywać na stadionie cały dzień.

Reklama

Twórcy filmu proszą wszystkich, aby przyszli na plan z wypełnionym i podpisanym oświadczeniem wizerunkowym, które opublikowane jest na profilu wydarzenia na jednym z portali społecznościowych. Z kolei osoby niepełnoletnie będą mogły przyjść na plan tylko z pełnoletnim opiekunem. Osoby, które przyjdą na plan, mogą zabrać koszulki lub bluzy w kolorze czerwonym, szarym bądź czarnym. Nie powinny natomiast zabierać ze sobą flag czy transparentów - twórcy dysponują oprawami w kolorze drużyny żużlowej stworzonej na potrzeby filmu. Zdjęcia kręcone będą również m.in. w Kańczudze oraz w Przemyślu.

Uczestnictwo w dniu zdjęciowym jest bezpłatne.

Jak napisali na stronie internetowej o swoim filmie jego twórcy, w "Żużlu" mają być pokazane losy młodego chłopca, który "nosi w sobie jakąś fantastyczną, młodzieńczą tęsknotę do życia po swojemu, do prawdziwego przeżywania swojego losu, choć nie zawsze jest to proste".

"Zdarza się często szczególnie w małych społecznościach, iż młodzi wchodzący w dorosłe życie, tak naprawdę mentalnie zachowują się jak ludzie starzy. Zalani wzorcami życia konsumpcyjnego, nieciekawego, błahego, wierzą, że to najlepsza i jedyna droga. A może nawet się nad tym nie zastanawiają. Liczy się dla nich to, co mam, to czym jeżdżę, w jakie ciuchy jestem ubrany. Lowa, nasz główny bohater, podświadomie czuje, że to, co każdy z nas ma najlepszego - nosi nie na sobie, ale w sobie" - czytamy.

Autorem zdjęć do filmu jest Arthur Reinhart, zdobywca m.in. dwóch Złotych Żab na Międzynarodowym Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Film ma wejść do kin w przyszłym roku.

Dowiedz się więcej na temat: Dorota Kędzierzawska | Żużel (film)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje