Reklama

Dorociński: Lubię wyzwania!

Film "Miłość" Sławomira Fabickiego walczy w konkursie międzynarodowym na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym. "Miłość nie jest łatwa w odbiorze. Ale to jeden z najszczerszych filmów, w jakich zagrałem" - powiedział odtwórca głównej roli Marcin Dorociński.

PAP Life: Bohaterami filmu "Miłość" są Maria i Tomek - młode małżeństwo, którego uczucie wystawione jest na próbę. Maria zostaje skrzywdzona przez swojego szefa, a Tomasz w związku z tym odwraca się od niej. Zachowania tych dwojga rodzą wiele pytań. Jak można wytłumaczyć decyzje twojego bohatera - Tomasza?

Reklama

Marcin Dorociński: - Nie chodzi o to, żeby jego zachowanie tłumaczyć, ale żeby je przemyśleć. Ma to być inspiracja dla widza, a nie mówienie wprost. Nikt z nas nie wie, jakby się zachował na miejscu mojego bohatera. Praca przy tym filmie była jak majstrowanie przy bombie. Wyobrażaliśmy sobie z reżyserem i Julką Kijowską, jaki to może być koszmar.

Julia Kijowska zagrała Marię - żonę twojego bohatera. Jak oceniasz waszą współpracę?

- To jest niezwykle zdolna dziewczyna, świetna aktorka a także wspaniała koleżanka w pracy. Julia dobrze wiedziała, co chce przekazać i doskonale współpracowała z reżyserem. Bardzo się cieszę z tego spotkania.

Już przed zdjęciami wiedziałeś, jaki będzie grany przez ciebie Tomek?

- Zawsze przed wejściem na plan mam swoją wizję postaci. Tak samo było w tym przypadku. Podczas zdjęć konfrontowałem moje wyobrażenie postaci z uwagami reżysera Sławomira Fabickiego. Dużo rozmawialiśmy o motywacjach mojego bohatera, bo tak naprawdę nie da się założyć, jak człowiek może zachować się w takiej sytuacji. Staraliśmy się podążać w jedną stronę, w jednym kierunku. Chodziło przede wszystkim o dobro filmu.

W tym roku w kinach pojawiła się "Róża", a już za kilka dni będzie można zobaczyć "Obławę". Zagrałeś główne role w tych wojennych filmach. Propozycja pracy w "Miłości" ucieszyła cię?

- Czytam sporo scenariuszy, a ten był jednym z najbardziej interesujących. Ważne jest dla mnie przede wszystkim, żeby postać niosła za sobą ładunek emocjonalny. I to znalazłem zarówno w "Miłości" jak i w poprzednich filmach. Praca przy takich produkcjach jest trudna, ale najwyraźniej lubię takie wyzwania.

Od zdjęć do "Miłości" minął rok. Jak oceniasz efekt swojej pracy?

- "Miłość" nie jest łatwa w odbiorze. To jeden z tych filmów, na który trzeba przygotować w sobie akumulator energii i przejść przez niego w skupieniu. Jestem zadowolony z efektu, bo myślę, że zrobiliśmy szczery i poruszający film.

Przeczytaj recenzję filmu "Miłość" na stronach INTERIA.PL!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Bohaterami "Miłości" są trzydziestoparolatkowie, Tomek (Dorociński) i Maria (Kijowska). Ich małżeństwo przechodzi kryzys. Atrakcyjna Maria, urzędniczka w ratuszu, jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Jest obiektem zainteresowania prezydenta, który wysyła kobiecie prywatne sms-y i podejmuje coraz śmielsze próby flirtu. Maria opowiada o tym mężowi, tłumacząc, że czuje się niezręcznie i rozważa zmianę pracy. Tomasz zdaje się ignorować problem. Do czasu, gdy Maria zostaje zgwałcona przez prezydenta miasta, na krótko przed porodem.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Marcin Dorociński - aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Znany z kilkudziesięciu ról filmowych i telewizyjnych. Zagrał m.in. w filmach "Pitbull", "Ogród Luizy", "Boisko bezdomnych", "Rewers", "Róża", "Jesteś Bogiem", "Obława", "Lęk wysokości" oraz "Miłość" w reżyserii Sławomira Fabickiego. Obraz ten pokazywany jest w konkursie międzynarodowym na odbywającym się właśnie 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym, nad którym PAP sprawuje patronat medialny.

Rozmawiała: Dominika Gwit (PAP Life)

Zobacz zwiastun filmu "Miłość":


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: lubi | Lubień | lubić | marcin | Nie | \ Film | Marcin Dorociński | wyzwania | Sławomir Fabicki | film | aktor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje