Reklama

"Doonby. Każdy jest Kimś": Głos za życiem

Film "Doonby. Każdy jest Kimś" trafi 27 marca na ekrany polskich kin. To produkcja, która jest głosem środowisk pro-life, wprowadzających do publicznej dyskusji kwestię prawa człowieka do życia.

Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu ludzi. Kiedy równie niespodziewanie jak się pojawił, nagle znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby.

Reklama

Współczesna historia Sama Doonby'ego przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę. W kulminacyjnym miejscu opowieści matka Sama poddaje się aborcji. Jest to też moment, kiedy Doonby znika z historii współczesnej, a w zasadzie... nigdy go tam nie było.

Jak mówią twórcy filmu, "Doonby. Każdy jest Kimś" jest głosem za życiem. Bohaterem opowieści czynią dorosłego człowieka, któremu aborcja skradła jego własne życie.

Epizodyczną rolę w filmie zagrała Norma McCorvey, która w początkach lat 70. XX wieku przyczyniła się do legalizacji w Stanach Zjednoczonych aborcji na życzenie. W 1995 roku przeżyła nawrócenie i od tego czasu stała się obrończynią życia, obecnie jest działaczką ruchów pro-life.

Film "Doonby. Każdy jest Kimś" na ekranach polskich kin od 27 marca.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Doonby. Każdy jest kimś | żyja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje