Reklama

Dojrzała miłość, czyli "Piąta pora roku"

Trwają zdjęcia do nowego filmu Jerzego Domaradzkiego "Piąta pora roku". Obraz opowiada o niespodziewanej miłości dojrzałych kochanków. W głównych rolach Marian Dziędziel i Ewa Wiśniewska.

Z pozoru wszystko ich dzieli - pochodzą z odmiennych środowisk i wyznają inne wartości. Witek to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu setki tysięcy kilometrów, ale zna jedynie rodzinny Śląsk. Barbara, emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby - znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swego życia. Pewnego dnia drogi Witka i Barbary krzyżują się.

Reklama

Kobieta chce spełnić ostatnie życzenie byłego partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania. O pomoc prosi Witka. W trakcie obfitującej w zaskakujące odkrycia podróży na drugi koniec Polski, dwie zagubione dusze połączy przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice.

- Postanowiłem zrobić film o ludziach, którzy są w wieku więcej niż dojrzałym(...). Nasi bohaterowie przeżywają rodzaj zaskoczenia rodzącym się uczuciem. Nie będzie to wielka miłość, ale na pewno odkryją, że są sobie potrzebni - powiedział Jerzy Domaradzki, reżyser filmu.

W główne role wcielili się Ewa Wiśniewska i Marian Dziędziel. - Uważam, że pokazywanie uczucia kilkunastolatków, które jest ostatnio nagminne, obrazuje tylko pozorne doznania, ponieważ dopiero uczucia dojrzałych ludzi są naprawdę świadome. Bardzo się cieszę, że gram postać kobiety, która zakochuje się po raz drugi - powiedziała Ewa Wiśniewska.

Marian Dziędziel bardzo chwali scenariusz i wyraża nadzieję, że film będą chcieli zobaczyć nie tylko jego rówieśnicy. - Bardzo chciałbym, żeby ten film był przede wszystkim o ludziach, którzy w pewnym momencie rozumieją, co to jest prawdziwa miłość i że nie można nią manipulować. Chciałbym, aby udało się nam sprawić, żeby na ten film przyszli młodzi i potrafili cieszyć się miłością dojrzałych ludzi - powiedział Marian Dziędziel.

Oprócz Ewy Wiśniewskiej i Mariana Dziędziela w filmie grają także m.in. Andrzej Grabowski i Leszek Lichota. Autorem zdjęć do "Piątej pory roku" jest Zbigniew Wichłacz.

Zdjęcia do "Piątej pory roku" według scenariusza Natalii Pryzowicz, rozpoczęły się 29 czerwca na Śląsku, a zakończą się 24 lipca na Pomorzu. Premiera przewidziana jest na 2012 rok.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje