Reklama

Reklama

Dawid Ogrodnik i Tomasz Ziętek: Jak bracia

W filmie "Cicha noc" Dawid Ogrodnik i Tomasz Ziętek grają braci. Charakteryzatorzy nie musieli ich do siebie upodobniać. Ziętek zdradza, że często mylony jest z bardziej znanym kolegą.

W filmie "Cicha noc" Dawid Ogrodnik i Tomasz Ziętek grają braci. Charakteryzatorzy nie musieli ich do siebie upodobniać. Ziętek zdradza, że często mylony jest z bardziej znanym kolegą.
Dawid Ogrodnik i Tomasz Ziętek w scenie z "Cichej nocy" /Robert Jaworski /materiały dystrybutora

Tomaszowi Ziętkowi co chwilę zdarza się sytuacja, że ktoś bierze go za Dawida Ogrodnika. Wspomina np., że otrzymał gratulacje za grę w filmie, z którym nie ma nic wspólnego. "Tak było po premierze '11 minut; Skolimowskiego. Oczywiście jeszcze nie przekazałem Dawidowi tych gratulacji. Ale jak najszybciej to uczynię" - śmieje się Ziętek. - "Osoba, która te gratulacje składała, była święcie przekonana, że po prostu jestem Dawidem, że tylko udaję, że nim nie jestem".

Młody aktor ma dystans do tych zabawnych nieporozumień. Podczas festiwalu w Gdyni nosił T-shirt z napisem "Nie. Ogrodnik to ten drugi". "Jadę na fejmie Dawida" - śmieje się Ziętek.

Reklama

Wspólny film Ogrodnika i Ziętka, "Cicha noc", to intymna opowieści o rodzinie podczas zjazdu świątecznego. Film opowiada o pracującym w Holandii Adamie (Ogrodnik), który niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Jego celem nie jest jednak tylko zjedzenie kolacji z najbliższymi. Adam w powrocie ma swój cel - cel, który może zmienić jego dalsze życie oraz życie jego rodziny. Motorem napędowym fabuły jest konflikt między braćmi - Adamem i Pawłem (Ziętek).

Czy Ziętek znajduje jakieś punkty wspólne między historią przedstawioną w "Cichej nocy" a swoim prawdziwym życiem? "Moją rodzinę dotknął problem emigracji zarobkowej. Brat przez kilka lat pracował za granicą. Tak jak mój bohater, też jestem z wielodzietnej rodziny. Mam dwóch braci i dwie siostry. Też mamy tłumną wigilię. Może w innym kolorycie, ale jest takie samo natężenie dźwięku" - stwierdza aktor.

Tomasz Ziętek ma 28 lat. Znany jest z ról w "Kamieniach na szaniec", Demonie" i "Konwoju". Ukończył Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Cicha noc

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy