Reklama

Darth Vader Członkiem Imperium Brytyjskiego

David Prowse, angielski aktor, który wcielił się w rolę Dartha Vadera w pierwszym filmie z cyklu "Gwiezdne Wojny", został uhonorowany przez królową Elżbietę II tytułem Członka Imperium Brytyjskiego (MBE). To zaszczytne wyróżnienie otrzymał za działalność charytatywną i udział w kampaniach na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

Zasługi 64-letniego obecnie aktora polegały między innymi na przypominaniu dzieciom, aby uważały przechodząc przez jezdnię. Na czas akcji uświadamiających Prowse przywdziewał specjalny uniform. David Prowse aktywnie działał w ten sposób przez czternaście lat.

Reklama

"Organizatorzy kampanii zwrócili się do mnie tuż przed pojawieniem się na ekranach "Gwiezdnych Wojen". Superman był już wówczas znany, a oni chcieli mieć własnego bohatera do reklamowania kampanii" - przypomina David Prowse.

Aktor ma także nadzieję, że pojawi się w kolejnym odcinku "Gwiezdnych Wojen". Powiedział: "James Earl Jones, który podkładał głos Dartha Vadera w gwiezdnej trylogii, powiedział w wywiadzie, że w najnowszym filmie będzie to robił przez siedem minut. Trzymam kciuki, ale oni mogą stwierdzić, że jestem już za stary. Sądzę, że fani chcieliby mnie zobaczyć".

WENN

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | David | aktor | Imperium | Darth Vader

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje