Reklama

Danuta Stenka jako psychoterapeutka

W Warszawie trwają właśnie zdjęcia do najnowszego serialu "Piątek", który w wakacje będą mogli zobaczyć widzowie telewizyjnej "Dwójki". Jedną z głównych ról w tym wielowątkowej produkcji zagra Danuta Stenka ("Nigdy w życiu!", "Chopin. Pragnienie miłości"), która wcieli się w rolę psychoterapeutki. O pracy na planie serialu oraz o psychoterapeutycznych doświadczeniach opowiedziała w rozmowie z INTERIA.PL.

Danuta Stenka przyznaje, że praca nad "Piątkiem" jest dla niej nowym doświadczeniem, nie wie bowiem do końca, jak wyglądała będzie grana przez nią postać.

Reklama

- Powiem szczerze, że tak do końca nie wiem co to za rola. Koncepcja roli zmieniła się już po przyjęciu przeze mnie scenariusza i nagle okazało się, że w szkielecie tej postaci zabrakło ważnych elementów. Ktoś zdecydował, żeby je wyjąć. W związku z tym jestem w tej chwili jednym wielkim znakiem zapytania i do końca nie wiem, czym będzie ta rola. Mogę powiedzieć tyle, że gram psychoteraupeutkę, która w pierwszym odcinku tego serialu rozwodzi się z mężem. To jest punkt wyjścia tego serialu - Stenka powiedziała w rozmowie z INTERIA.PL

Aktorka zwierzyła się też, że w prywatnym życiu sama jest doskonałym materiałem dla psychoterapeuty.

- Nie jest tak, że ja jestem jak konfesjonał - bo niestety w tej chwili mam za mało czasu na spotkania i na bycie z ludźmi. Ostatnio to są chwile, sekundy i bardzo nad tym ubolewam. Ale jeśli już zdarzają się takie sytuacje, że ktoś się do mnie z czymś zwraca, ma problem - to ja jestem akurat dobrym materiałem na ten konfesjonał - ujawniła Stenka.

Aktorka przyznała jednak, że ma predyspozycje do cierpliwego i dyskretnego wysłuchiwania ludzkich sekretów.

- Przede wszystkim mam pewną zaletę - potrafię być studnią . Można mi powiedzieć wszystko, nawet nie zaznaczając, że tego nie można dalej puścić. Ja po prostu wiem, że pewne rzeczy są własnością osoby, która to mówi i nie mam prawa tego puszczać dalej, Więc można mi się niewątpliwie się wyżalić i myślę, że jestem dobrym partnerem do pogadania. - zakończyła Stenka.

13-odcinkowy serial 'Piątek" jest opowieścią o ludziach w wielkim mieście. Jego głównym walorem jest założenie formalne, iż czas akcji każdego odcinka rozgrywa się w piątek. Każdy odcinek jest jednym piątkiem z życia naszych bohaterów, a pomiędzy odcinkami (poza kadrem) upływa czas jednego tygodnia. W serialu wystąpią także: Rafał Królikowski ("Ciało") i Katarzyna Figura ("Ubu Król").

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Danuta Stenka | pragnienie miłości | serial | stenka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje