Reklama

Reklama

Danny Trejo w nowej roli. Zagra legendarnego podróżnika

Ze swoim groźnym wyrazem twarzy i licznymi tatuażami, Danny Trejo został w Hollywood dyżurnym odtwórcą ról czarnych charakterów i złoczyńców. Czasami zostaje jednak obsadzany w nietypowych dla niego rolach. Aktor za chwile zacznie pracę na planie nowego filmu, w którym wcieli się w znanego podróżnika.

Danny Trejo w roli Magellana

Kojarzony głównie z kinem klasy "B" i rolami typów spod ciemnej gwiazdy, Danny Trejo, ma szansę na przełom w swojej karierze. Został bowiem obsadzony w roli wielkiego portugalskiego podróżnika, Ferdynanda Magellana, w filmie historycznym "1521" - donosi serwis Variety. Zdjęcia do tej produkcji ruszą na Filipinach jeszcze w tym miesiącu.

Akcja widowiska pt. "1521" rozgrywa się w marcu i kwietniu 1521 r. Wtedy to wyprawa dookoła świata Ferdynanda Magellana dopłynęła do Archipelagu Filipińskiego. Żeglarz przekonywał mieszkańców wyspy Mactan, żeby przyjęli chrześcijaństwo i zobowiązali się do handlu na wyłączność z Hiszpanami. Ci jednak sprzeciwili się kolonizatorom i doszło do zbrojnej potyczki. W jej trakcie Magellan poniósł śmierć. Bitwa odsunęła kolonizację Filipin o ponad cztery dekady.

Reklama

Danny Trejo wrócił do więzienia, w którym już siedział

Zakazany romans

Film przedstawi nie tylko ostatnio okres życia podróżniczka, ale także pokaże zakazany romans między księżniczką Diwatą z miejscowej społeczności, a hiszpańskim żołnierzem Enrique, tłumaczem Magellana. W kobietę wcieli się filipińska gwiazda, Bea Alonzo, a w jej wybranka Hector David Jr., amerykańsko-meksykański aktor, który grał m.in. w serialu "Power Rangers".

Zdjęcia do "1521" rozpoczną się w sierpniu tego roku na filipińskiej wyspie Palawan. Film ma mieć premierę 12 czerwca 2023 r., kiedy to przypadać będzie dzień niepodległości w Filipinach. 

​Danny Trejo dał się zahipnotyzować... Charlesowi Mansonowi

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Danny Trejo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL