Reklama

Czy Sonia Bohosiewicz ma romans?

Sonia Bohosiewicz i Rafał Cieszyński poznali się na planie zdjęciowym. Niedługo potem wskoczyli do łóżka... To oczywiście w filmie. A dokładnie w filmie "Balladyna" Dariusza Zawiślaka

"Długo szukałem aktorki do tytułowej roli Balladyny. Okazało się, że moje wyobrażenie nie było dalekie od oryginału" - powiedział reżyser filmu, Dariusz Zawiślak. - "Balladyna jest silną i przebiegłą, a jednocześnie bardzo seksowną i kusząco piękną kobietą. Wyznacza sobie cele i potrafi je osiągać omijając najtrudniejsze przeszkody. Wysyłając scenariusz nie byłem pewien, czy Sonia właściwie wcieli się w tę postać, ale nasze kolejne spotkania ostatecznie rozwiały moje wątpliwości".

Reklama

"Sonia nadała postaci absolutnej wiarygodności" - dodaje. - "Ale czekała ją jeszcze jedna trudność, poza rolą tytułowej Balladyny przypadło jej zagrać rolę siostry bliźniaczki Aliny, o zupełnie innym charakterze. Najbardziej skomplikowane były ujęcia kiedy obie musiały być w tym samym czasie w kadrze. A w szczególności gdy jedna drugą zabijała".

W rolę Kirkora, zdradzanego męża wcielił się Mirek Baka, na co dzień mieszkający i pracujący w Trójmieście.

"W przeciwieństwie do roli Balladyny, propozycję do roli Kirka miałem w głowie od razu" - przyznaje Zawiślak - "Potrzebny był dojrzały, elegancki, opiekuńczy mężczyzna ale jednocześnie typ twardego faceta. Mirek nasunął mi się na myśl jako pierwszy, odbyliśmy krótką męską rozmowę i już miałem aktora do roli Kirka. Był bardzo kreatywny na planie jak i podczas okresu przygotowawczego. Ma bardzo dużą kulturę pracy i nawet kiedy nadeszły ciężkie chwile, nie dał po sobie tego poznać. Do dziś pamiętam kiedy w środku zimy wchodził do limuzyny w eleganckim smokingu, a po strzelaninie wychodził cały zalany krwią, która zamarzała w mgnieniu oka. Prawdziwy twardziel!"

Inspiracją dla reżysera, również autora scenariusza, był jubileusz 200-lecia urodzin Juliusza Słowackiego, który przypada na 2009 rok. "Balladyna" nie doczekała się jeszcze wersji filmowej, choć powstały już 3 płyty z muzyką inspirowaną tym dziełem.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: romans | Sonia Bohosiewicz | Sonia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje