Reklama

Córka Romana Polańskiego poszła w ślady ojca? Morgane Polanski jest aktorką i reżyserką

Córka Romana Polańskiego i Emanuelle Seigner przed kilkoma dniami ukończyła 30 lat. Wiele wskazuje, że kobieta podąża śladem swoich sławnych rodziców. Jak rozwija się jej kariera?

W 1989 roku Emanuelle Seigner wyszła za mąż za starszego o 22 lata Romana Polańskiego. Małżeństwem pozostają do dziś, mają też dwójkę dzieci: Elvisa (1998) i starszą o pięć lat Morgan (1993), która kilka dni temu ukończyła 30 lat. 

Morgane Polański już jako dziecko często gościła na planie filmowym - pojawiła się w "roli" dziewczynki w "Pianiście", potem w "Oliverze Twiście" i "Autorze widmo". Dziś patrzy na te występy raczej z przymrużeniem oka. Międzynarodowej publiczności dała się już poznać jako księżniczka Gisla z popularnego serialu "Wikingowie".

Reklama

Od ponad dziesięciu lat Polanski mieszka i pracuje - na własny rachunek, jako freelancerka - w Londynie, gdzie wcześniej studiowała aktorstwo. Uczęszczała kolejno do szkoły teatralnej Drama Centre of London oraz do Central School of Speech and Drama. 

"To mój dom, miasto, w którym stykają się różne kultury i języki, a to otwiera umysł na świat, rozwija. Dobrze się tu czuję, inaczej niż w Paryżu, który też jest wspaniałym miastem - wychowałam się w nim, ale bardziej zamkniętym" - mówiła przed laty w rozmowie z Interią.

Morgane Polanski: Uzależnienie od narkotyków i alkoholu

Życie w Londynie wpędziło jednak córkę Romana Polańskiego w uzależnienie od alkoholu i narkotyków. W marcu minionego roku, po dwóch latach życia w trzeźwości, aktorka i reżyserka podzieliła się ze swymi fanami osobistymi doświadczeniami.

Polanski przyznała, że chce pokazać innym, że nawet gdy czujesz się beznadziejnie i bezużytecznie, zawsze warto mieć nadzieję na poprawę swej sytuacji.

Ostatnim filmem pełnometrażowym, w którym wystąpiła córka Romana Polańskiego był "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" (2021). Kobieta, podobnie jak jej matka, rozwija także karierę w modelingu. Przed laty wystąpiły razem w kampanii Marca Jacobsa. Aktorka jest też popularna na Instagramie, gdzie obserwuje ją obecnie przeszło 120 tys. osób.  

Zobacz również:

Cezary Pazura miał zagrać Papkina w "Zemście". Rolę zabrał mu Polański

Roman Polański stanie przed sądem. W tle molestowanie seksualne 16-latki

Emmanuelle Seigner stanęła w obronie Romana Polańskiego

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Roman Polański | Morgane Polanski | Emanuelle Seigner

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy