Reklama

Reklama

Co warto obejrzeć w kinie?

To będzie wyjątkowy weekend w kinach. Na ekrany trafią: "Social Network" o tym, jak powstał Facebook, komedia sensacyjna "Red" z udziałem Bruce'a Willisa i Morgana Freemana, dokument o genialnym stroicielu fortepianów. A na deser dwie animacje: trójwymiarowa opowieść o mitycznych sowach i plastelinowa produkcja "Mary i Max" - tylko dla dorosłych.

"Social Network"

Historia opowiada o powstaniu portalu społecznościowego Facebook. Pewnego październikowego wieczoru w 2003 roku, po zerwaniu z dziewczyną, Mark Zuckerberg włamuje się do uniwersyteckiej sieci komputerowej i tworzy stronę internetową, będącą bazą studentek Harvardu. Następnie umieszcza obok siebie zdjęcia dziewcząt i zadaje użytkownikom pytanie, o to, która z nich jest atrakcyjniejsza...

Strona otrzymuje nazwę Facemash i staje się niezwykle popularna, wywołując jednocześnie mnóstwo kontrowersji. Mark zostaje oskarżony o celowe złamanie zabezpieczeń, pogwałcenie praw autorskich i naruszenie prywatności. Jednak to właśnie wtedy rodzi się zarys Facebooka.

Reklama

"Social Network" to najnowszy film Davida Finchera, jednego z najciekawszych reżyserów ostatnich lat, twórcy m.in. "Podziemnego kręgu", "Siedem" czy "Ciekawego przypadku Benjamina Buttona".

"Gdy Entertainment Weekly opublikowało listę best of mijającej dekady, umieściło na niej Facebooka z ponad 500 mln użytkowników z komentarzem: 'Jak w ogóle byliśmy w stanie śledzić naszych eks, zapamiętywać urodziny współpracowników, słuchać, co u naszych znajomych i grać w tak ekscytujące gry, jak Scrabulous zanim powstał Facebook?'. Rzeczywiście, były to smutne i straszne czasy, o których czasem zapominamy, że w ogóle istniały" - pisze w swej recenzji Martyna Olszowska.

Przeczytaj recenzję filmu "Social Network" na stronach INTERIA.PL!

"RED"

Znakomita komedia sensacyjna, w dodatku w wymarzonej obsadzie. Bohaterów filmu grają bowiem: Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkovich i Helen Mirren. Kiedyś byli najlepszymi agentami CIA. Mają na swoim koncie misje uznane za niemożliwe. Narażali własne życie i znali wszystkie rządowe tajemnice. Teraz staną się celem numer jeden.

Frank Moses (Bruce Willis) od czasu zakończenia czynnej służby wraz z młodziutką Sarą wiedzie spokojne życie na przedmieściach. Pewnego dnia do jego domu wpada brygada zamaskowanych zabójców. Były agent CIA nie zapomniał, jak się zabija - rozprawienie się z intruzami zajmuje mu kilkanaście sekund. Szybko jednak zdaje sobie sprawę, że to dopiero początek. Wie, że jedyną obroną w tym wypadku jest atak. Moses postanawia zebrać starą, nieco zwariowaną już z upływem czasu, ekipę. Obierają za cel kwaterę główną CIA, aby dowiedzieć się kto za tym wszystkim stoi. Mówią o nich RED - Radykalni Emerytowani Degeneraci. Z tymi agentami się nie zadziera.

"To było niesamowite doświadczenie aktorskie. Raczej rzadko dane jest człowiekowi pracować z grupą aktorów, których od dawna podziwia. A tak było w tym przypadku. Powstało kółko wzajemnej adoracji, ale świetnie się bawiliśmy. Najlepsze jest jednak to, czego widzowie doświadczą w trakcie trwania filmu i jestem pewien, że będą o tym później rozmawiać, rozkładać sceny, analizować przesłanie" - powiedział o filmie Bruce Willis.

Przeczytaj recenzję filmu "RED" na stronach INTERIA.PL!

"Mary i Max"

Animacja plastelinowa, opowiadająca historię niespodziewanej przyjaźni dwójki, korespondujących ze sobą, ludzi. Mary to samotna, pulchna ośmiolatka mieszkająca na przedmieściach Melbourne. Max ma czterdzieści cztery lata i jest niezmiernie otyłym nowojorczykiem, cierpiącym na syndrom Aspergera. Ich przyjaźń jest na tyle silna, że utrzymuje się mimo tego, że dzieli ich ogromna różnica wieku oraz dwa kontynenty.

Obraz zdobył w 2009 roku Kryształowego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie. UWAGA: Film dystrybuowany będzie w Polsce wyłącznie na 1 kopii!

"W tej plastelinowej opowieści o korespondencyjnej znajomości australijskiej dziewczynki (Mary) i nowojorskiego emeryta (Max) Elliot rozbudowuje swój prywatny świat, zaludniony przez ekscentrycznych odmieńców. Oglądając Mary i Max odnosi się wrażenie duchowego powinowactwa Elliota z francuskim reżyserem Jean-Pierrem Jeunetem. Ta sama dziecięca wrażliwość, świadome wykoślawianie rzeczywistości, krzywe zwierciadło ludzkich osobliwości" - pisze w swej recenzji Tomasz Bielenia.

Dlaczego film jest propozycją wyłącznie dla widzów dorosłych? Przeczytaj recenzję filmu "Mary i Max" na stronach INTERIA.PL!

Zobacz zwiastun filmu:

"Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'hoole"

Zack Snyder, twórca głośnej produkcji "300", debiutuje w animacji filmem z gatunku fantasy, "Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole".

Film, oparty na popularnych książkach Kathryn Lasky noszących tytuł "Guardians of Ga'Hoole", to propozycja dla całych rodzin. Widzowie poznają losy Sorena, młodej sowy oczarowanej epickimi opowieściami swojego ojca o Strażnikach Ga'Hoole - mitycznych skrzydlatych wojownikach, którzy stoczyli wielką bitwę w obronie całego sowiego gatunku przed siłami zła.

"Rozpoczynająca się od symbolicznego opuszczenia gniazda akcja, ma swoje korzenie w długiej tradycji opowieści inicjacyjnych - bohaterom przyjdzie dorosnąć i zmierzyć się z własnymi aspiracjami oraz kompleksami, a na swojej drodze napotkają pokusę, aby przejść na Ciemną Stronę Mocy. Na horyzoncie zbiera się bowiem armia sów, które wcale nie mają ochoty na bycie symbolami mądrości" - pisze w swej recenzji Piotr Mirski.

Przeczytaj recenzję filmu "Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'hoole" na stronach INTERIA.PL!

"Pianomania"

Dokument "Pianomania", w reżyserii Roberta Cibisa i Lilian Franck, opowiada o stroicielu fortepianów współpracującym z największymi pianistami naszych czasów. Co łączy Langa Langa, Alfreda Brendla i Pierre-Laurenta Aimarda? Wszyscy trzej słynni pianiści mają tego samego stroiciela.

Stefan Knupfer jest odpowiedzialny za ledwo zauważalne niuanse dźwięków, które sprawiają, że dobry koncert zmienia się w koncert wirtuozerski. "Pianomania" śledzi jego niezwykłą codzienność, pozwalając nam zajrzeć za kulisy świata muzyki klasycznej.

To film o umiłowaniu doskonałości i rzadkich chwilach, kiedy może ona zostać osiągnięta. Przynajmniej, jeżeli chodzi o muzykę.

Zobacz zwiastun filmu:

Chcesz pójść do kina, a nie wiesz gdzie i o której możesz obejrzeć wybrany przez siebie film? Sprawdź nasz repertuar kin!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komedia | Bruce Willis | filmy | CIA | strażnicy | Facebook | legendy | film

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy