Reklama

Co w prezencie pod choinkę?

Dla zabieganych i zapracowanych osób najlepszym prezentem jest wspólnie spędzony czas. Możemy oczywiście w Wigilię zasiąść przed telewizorem, żeby po raz kolejny obejrzeć film "Kevin sam w domu", ale czemu nie sięgnąć po coś innego? Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka dni. Zatem nie ma zbyt wiele czasu na świąteczne zakupy. Dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze co kupić bliskim, prezentujemy zestawienie najciekawszych propozycji filmowych na DVD i Blu-ray.

Filmy polskie:

"Body/Ciało" (dystrybutor: ADD Media Entertainment)

Reklama

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie "33 scen z życia", "Sponsoringu" i "W imię...". Za "Body/Ciało" reżyserka otrzymała nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie. Obraz jest również laureatem Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny - Anna (Maja Ostaszewska) oznajmia im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.  

"Miasto 44" (dystrybutor: ADD Media Entertainment)

Jedna z największych polskich produkcji ostatnich lat, którą w kinach obejrzało ponad 1,7 mln widzów! Film Jana Komasy to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o miłości, a także odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego. Stefan (Józef Pawłowski) i Biedronka (Zofia Wichłacz) poznali się w konspiracji i zakochali w sobie od pierwszego wejrzenia. Ale nie jest im dane długo cieszyć się pierwszą miłością. 1 sierpnia 1944 roku wraz z przyjaciółmi trafiają pod komendę charyzmatycznego Kobry (Tomasz Schuchardt). Stefan i Biedronka, jako żołnierze jednego z najdzielniejszych oddziałów powstania, przejdą krwawy szlak bojowy, a ich uczucie zostanie wystawione na najcięższą z prób w obliczu grozy i okrucieństwa wojny, w apokaliptycznej scenerii płonącego miasta.

"Bogowie" (dystrybutor: Next Film)

Prawdziwa historia prof. Zbigniewa Religi i i pierwszego udanego przeszczepu serca. Film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego opowiada o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi (w tej roli Tomasz Kot), który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce. "Bogowie" portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

"Psy" (dystrybutor: Best Film)

Nowa, zremasterowana wersja legendarnego filmu Władysława Pasikowskiego. Film, który pokazał nową jakość w polskim kinie akcji, z genialnymi rolami Bogusława Lindy, Cezarego Pazury i Marka Kondrata. Zbuntowany policjant, mafia, miłość i zemsta - "Psy" to pierwszy polski film w iście hollywoodzkim stylu i zarazem symbol lat 90. XX wieku. Franz Maurer (znakomity Bogusław Linda) jako samotny glina, podążający swoją drogą sprawiedliwości jest niczym Brudny Harry polskiej rzeczywistości okresu po upadku komuny.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Święta Bożego Narodzenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje