Reklama

Co teraz robi Shannon Elizabeth z "American Pie"? Aktorka o kontrowersyjnej scenie

Występ w kultowej komedii "American Pie" uczynił z niej na początku XX wieku symbol seksu i obiekt marzeń wielu nastolatków. Co robi dziś 49-letnia Shannon Elizabeth?

Shannon Elizabeth zyskała popularność dzięki roli w komedii "American Pie", która trafiła do kin 9 lipca 1999 roku. Produkcja pamiętana jest dzisiaj dzięki kilku gagom, głównie scenie seksu z szarlotką oraz postaci mamy Stiflera.

Niektóre z gagów nie wytrzymały jednak próby czasu. W wywiadzie dla serwisu Page Six Shannon Elizabeth wspomniała o scenie, która dziś na pewno nie zostałaby zrealizowana.

Reklama

Shannon Elizabeth: Czeszka z "American Pie"

W "American Pie" wcieliła się w Nadię, pochodzącą z Czech licealistkę, w której zakochany jest jeden z głównych bohaterów - Jim (Jason Biggs). W jednej ze scen postać Elizabeth przebiera się w pokoju chłopaka. Ten natomiast podgląda ją dzięki kamerce internetowej i przez przypadek udostępnia transmisję całej szkole.

Chociaż pod koniec nagrania pojawia się także Jim, a jego występ czyni z niego pośmiewisko wśród rówieśników, konsekwencje spotykają jedynie Nadię, która zostaje odesłana przez władze szkoły do Czech.

Elizabeth zauważyła, że w tej scenie jej postać nie zrobiła nic złego - była przecież nagrywana bez swojej wiedzy. Tymczasem podglądający ją chłopcy nie otrzymują żadnej kary.

"Gdybyśmy kręcili to po pojawieniu się ruchu #MeToo, na pewno [takie rozwiązanie scenariuszowe] byłoby problemem. Myślę, że scena skończyłaby się wtedy inaczej" - mówiła aktorka w wywiadzie.

Odtwórczyni roli Nadii nie ukrywała jednak, że nie żałuje występu w "American Pie". "To jedna z najlepszych rzeczy, jaka mnie spotkała. Ten film rozpoczął moją karierę aktorską. Jestem wdzięczna, że brałam w nim udział".

Elizabeth pochwaliła także ekipę filmową, która zapewniła jej jak największy komfort podczas kręcenia intymnej sceny (widzowie oraz koledzy Jima oglądają ją również podczas masturbacji). Dlatego podczas jej realizacji na planie poza aktorką znajdowali się tylko reżyserowie oraz jedna osoba z pionu dźwiękowego.

Shannon Eizabeth: "Taniec z Gwiazdami", "Big Brother" i burleska

Po sukcesie "American Pie" Elizabeth wystąpiła w "Strasznym filmie" - parodii kina grozy w reżyserii Keenena Ivory'ego Waysansa. Pojawiła się również w obrazie Kevina Smitha "Jay i Cichy Bob kontratakują" oraz zaliczyła epizod w brytyjskiej komedii romantycznej "To właśnie miłość".

Wróciła też do roli Nadii w sequelu "American Pie" (2001) oraz "American Pie: Zjazd absolwentów" (2012).

Aktorka nie unikała występów w celebryckich programach telewizyjnych. W 2008 roku wzięła udział w amerykańskiej edycji "Tańca z Gwiazdami', dziesięć lat później była jedną z gwiazd programu "Celebrity Big Brother". Była także prowadzącą show "Live Nude Comedy", w którym występy stand-uperów przeplatane były pokazami burleski.

Pojawiała się także na okładkach magazynów dla panów: "Playboy" i "Maxim".

Shannon Elizabeth: Poker i zwierzęta

Elizabeth odkryła też pasję do gry w pokera i uznawana była za jedną z najlepszych pokerzystek wśród celebrytów, nierzadko z sukcesem rywalizując z profesjonalnymi graczami podczas turniejów World Series of Poker.

Obecnie koncentruje się na działalności założonej przez siebie Shannon Elizabeth Foundation, której celem jest ochrona dzikich gatunków zwierząt i zwiększanie świadomości społecznej poprzez specjalne programy i misje.

Elizabeth jest także rzeczniczką projektu Adopt a Turkey, namawiającą Amerykanów, by w Święto Dziękczynienia zaadoptowali indyka, zamiast podawać go na stół.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: American Pie | Shannon Elizabeth
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy