Reklama

Co się stało z Meg Ryan?

Kiedyś kochał ją cały świat - za role dziewczyn, z którymi można konie kraść. Dziś Meg Ryan ma swoją gwiazdę (asteroid 8353 Megryan) i wspomnienia, których nikt jej nie odbierze.

Są wśród jej fanów tacy, którzy uważają, że na stare lata kompletnie zwariowała i że to już nie ta sama Meg. Są też tacy, którzy twierdzą, że każdy celebryta, z którym liczono się w Hollywood dłużej niż pięć lat, ma do szaleństwa prawo.

Filigranowa Ryan - dziewczyna z sąsiedztwa, która grywała niewinne, słodkie istoty - spędziła na świeczniku sporo czasu.

Pani Germany

52-letnia dziś gwiazda naprawdę nazywa się Margaret Mary Emily Anne Hyra. Przyszła na świat w Fairfield, lecz po debiucie w "Bogatych i sławnych" (1981) George'a Cukora postanowiła przenieść się do Nowego Jorku i zmienić nazwisko na Meg Ryan.

Reklama

Mało kto wie, że to anagram słowa Germany (ang. Niemcy). Meg błyszczała w latach 80. i 90., my zaś pamiętamy ją z ról w filmach "Interkosmos" (1987), "Kiedy Harry poznał Sally" (1989), "Bezsenność w Seattle" (1993), "Francuski pocałunek" (1995), "Masz wiadomość" (1998) oraz "Kate i Leopold" (2001).

Lepiej z muzykiem

Długo była żoną aktora Dennisa Quaida - zostawiła go dopiero, gdy sława uderzyła mu do głowy, zaczął sięgać po alkohol i narkotyki, a potem znęcać się nad Meg i synkiem Jackiem. Ile w tym prawdy, ile zaś zmyślonego dramatu - nie dowiemy się nigdy. Dość że pogodzili się, sama zaś Meg długo nie potrafiła sobie nikogo znaleźć.

- Koledzy-aktorzy to niewypał! - powtarzała. Czy to dlatego postawiła w końcu na muzyka Johna Mellencampa? Po przerwie wróciła też na plan - jeszcze w tym roku zobaczymy ją w obrazie "Lives of the saints".

Gadanie (w internecie i prasie) jednak nie ustaje: - Była piękna. Po szeregu nieudanych operacji plastycznych, z których efektów najwyraźniej nie do końca zdaje sobie sprawę, wygląda karykaturalnie - donosi jeden z magazynów.

Na szczęście ona, zamiast przejmować się plotkami, woli wybrać się z córką, 9-letnią Daisy True, na długi spacer po zasypanym śniegiem Manhattanie. Tak jest - Meg nadal kocha Nowy Jork. Jej przyjaciółka Delia Ephron uważa, że to w pełni uzasadnione: - Los Angeles to nic, tylko filmy. Nowy Jork to dużo, dużo więcej. Tak jak nasza Megi.

Jeden z najsłynniejszych filmów Meg Ryan to komediodramat "Kiedy Harry poznał Sally" z 1989 roku. Scena udawanego orgazmu w wykonaniu aktorki przeszła do historii kina:


Najpopularniejsze filmy z udziałem Meg Ryan:

"Francuski pocałunek"
Podczas lotu do Paryża Kate poznaje przystojnego Francuza, Luca Teyssiera (Kevin Kline).

"Masz wiadomość"
Ona ma księgarenkę, on wielki sklep. W realu się nie znoszą, lecz w sieci mają romans.

"Miasto aniołów"
Prawdziwy Anioł zakochuje się w Maggie, która straciła pacjenta na operacyjnym stole.

"Bezsenność w Seattle"
Sam (Tom Hanks) i Annie żyją na dwóch końcach Ameryki. Poznają się dzięki audycji radiowej...

"Kiedy mężczyzna kocha kobietę"
Wstrząsająco zagrała kobietę uzależnioną, której mąż (Andy Garcia) robi wszystko, by ją ocalić.

Maciej Misiorny

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Meg Ryan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy