Reklama

Reklama

​Claude Lelouch nakręci sequel filmu "Mężczyzna i kobieta"

Francuski filmowiec Claude Lelouch powraca z sequelem swego legendarnego filmu "Kobieta i mężczyzna", z tymi samymi aktorami, co film z 1966 roku.

Francuski filmowiec Claude Lelouch powraca z sequelem swego legendarnego filmu "Kobieta i mężczyzna", z tymi samymi aktorami, co film z 1966 roku.
Anouk Aimee i Jean-Louis Trintignant w filmie "Kobieta i mężczyzna" /Collection Christophel /East News

"Claude Lelouch faktycznie wraca do filmu 'Kobieta i mężczyzna' w Deauville, gdzie powstał pierwszy film w roku 1966. Ci sami aktorzy ponownie wcielą się w swoje role. Scenariusz jest owiany tajemnicą. To będzie niespodzianka. Data premiery nie jest jeszcze ustalona" - powiedział producent filmowy reżysera, potwierdzając informacje ujawnione przez Ouest-France.

Oryginalny film "Kobieta i mężczyzna" to opowieść o namiętnej miłości pary, granej przez Jean-Louis Trintignanta i Anouk Aimee. Obraz zdobył Złotą Palmę w Cannes i Oscara, dla najlepszego filmu zagranicznego i za najlepszy scenariusz.

Reklama

Producent potwierdził udział francuskiego aktora, choć Jean-Louis Trintignant ogłosił w lipcu tego roku w wywiadzie dla regionalnego dziennika "Nice-Matin", że skończył z kinem. 87-letni aktor cierpi na raka prostaty.

"W tym filmie chciałem powiedzieć, że życie jest silniejsze niż śmierć" - Lelouch powiedział AFP w styczniu 2017 r. "'Mężczyzna i kobieta' to hołd dla życia. To film o miłości, który mówi, że zawsze mamy drugą szansę" - dodał.

"Nie wiedzieliśmy, że to będzie film optymistyczny, kiedy kręciłem film, myślałem o nim, że... jest smutny, ponieważ jego temat jest bardzo ciężki. Optymizm pochodzi z muzyki, życie okazało się silniejsze niż śmierć" - dodał Lelouch.

W 1986 roku powstał już jeden sequel - nakręcony przez Leloucha "Kobieta i mężczyzna: 20 lat później".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Claude Lelouch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL