Reklama

"Chłopi": Film rusza na podbój zagranicznych kin!

"Chłopi", czyli polski kandydat do Oscara niebawem wyruszy na podbój zagranicznych kin! Film zyskał poważnego międzynarodowego dystrybutora, Sony Pictures Classics i już wkrótce pojawi się na ekranach w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Bliskim Wschodzie, Australii i Nowej Zelandii.

"Chłopi": Film trafi do zagranicznych kin

"100 lat temu Władysław Reymont, autor mało znany poza granicami Polski, zdobył Literacką Nagrodę Nobla, a jego powieść trafiła do ponad 100 państw świata. Mamy nadzieję, że nasza adaptacja, stworzona przy pomocy malarstwa olejnego, będzie mogła dotrzeć do podobnej widowni na całym świecie. Oraz, podobniej jak on, odniesie równie spektakularny sukces" - Dorota i Hugh Welchmanowie, twórcy nowej ekranizacji "Chłopów" przekazali w oświadczeniu cytowanym przez serwis Deadline.

"Nie może być lepszego partnera w tym przedsięwzięciu niż firma Sony Pictures Classics, posiadająca niesamowity katalog zawierający wiele naszych ulubionych filmów i kultowe animacje, które osiągnęły niezwykłe sukcesy, jakim były nominacje do Oscara i Złotego Globu w kategorii najlepszy film międzynarodowy" - stwierdzili. Z kolei przedstawiciele Sony Pictures Classics nazywają "Chłopów" "nieopisywalnym doświadczeniem oraz niezwykłym osiągnięciem stworzonym przez wyjątkowych artystów".

Reklama

Film trafi do polskich kin 13 października. Jeśli zaś chodzi o amerykańską premierę "Chłopów", dystrybutor nie ujawnił jeszcze swoich planów. 

Jak ogłoszono tydzień temu, animowana adaptacja "Chłopów" została polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. (PAP Life)

"Chłopi": Malowana wersja powieści Reymonta

Światowa premiera "Chłopów" odbyła się na początku września w sekcji Special Presentation festiwalu w Toronto. W ub. tygodniu obraz zaprezentowano podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film, który był jednym z faworytów do Złotych Lwów, ostatecznie zapewnił twórcom dwie nagrody - publiczności i specjalną.

Podobnie jak poprzedni obraz Doroty Kobieli-Welchman i Hugh Welchmana "Twój Vincent", ten również został zrealizowany w technice animacji malarskiej. Tym razem główną inspirację stanowiło malarstwo okresu Młodej Polski. W sercu opowieści o mieszkańcach Lipiec - rozgrywającej się na tle czterech pór roku - twórcy umieścili piękną i utalentowaną plastycznie Jagnę (w tej roli Kamila Urzędowska), do której wzdychają wszyscy mężczyźni w wiosce. Jednym z nich jest dużo starszy od dziewczyny, zamożny gospodarz Maciej Boryna (Mirosław Baka), który od początku wzbudza w niej niechęć. Przymuszona przez matkę, Jagna poślubia Macieja, jednak potajemnie wciąż romansuje z jego synem Antkiem (Robert Gulaczyk).

W obsadzie znaleźli się również m.in. Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Konopka i Maciej Musiał. Za zdjęcia odpowiadają Kamil Polak, Radosław Ładczuk i Szymon Kuriata, a za muzykę - Łukasz L.U.C. Rostkowski.


PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Chłopi (2022)
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy