Reklama

"Chemia": Film o chorobie [teaser]

Pojawiła się zapowiedź filmu "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza. W obrazie, który trafi do kin 2 października, główne role zagrali Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt.

Agnieszka Żulewska w filmie "Chemia"

- "Chemia' jest przede wszystkim filmem o miłości. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. To film dla wszystkich, którzy wierzą, że w życiu najważniejsza jest właśnie miłość - przekonuje Bartek Prokopowicz, znany operator, który debiutuje w roli reżysera oraz mąż Magdaleny.

Reklama

Magdalena Prokopowicz zachorowała na raka w wieku 27 lat. Decyzję o stworzeniu fundacji w 2009 roku podjęła w symbolicznym dla siebie momencie, gdy po przebyciu chemioterapii w czasie ciąży, urodziła synka Leosia. "Był to moment absolutnego otwarcia, kiedy uwierzyłam, że mogę o siebie walczyć i chcę walczyć. Chciałam dać ludziom nadzieję, krzyczeć do wszystkich, że z rakiem można wygrać, normalnie żyć, pracować, urodzić zdrowe dziecko" - mówiła. Magdalena Prokopowicz zmarła w czerwcu 2012 roku.

Film powstał na kanwie wydarzeń z życia założycielki Fundacji Rak’n’Roll. To właśnie ona, gdy zmagała się z chorobą nowotworową, postanowiła, że powinien powstać film o tej chorobie - przypominają twórcy fabularnej "Chemii".

Wcielająca się w główną bohaterkę Agnieszka Żulewska określiła "Chemię" jako "film bardzo delikatny"; jako poruszającą opowieść o utracie i odchodzeniu, która zarazem - "stać się może pewnego rodzaju oparciem w poszukiwaniu odwagi i w poszukiwaniu chęci życia". - Ta chęć życia jest budowana przez miłość - mówiła 27-letnia aktorka.

- Scenariusz filmu jest piękny. Jest w nim bardzo dużo witalności, miłości, życia. To opowieść o "łapaniu chwili" przez absolutnie cały czas, o intensywności życia - uważa Żulewska.

Eryk Lubos, który gra brata filmowego Benedykta, podkreślił, że "Chemia" to m.in. opowieść o odpowiedzialności związanej z prawdziwą miłością - na dobre i na złe. - Miłość to, jak w pewnym cytacie, "nie pluszowy miś". To uczucie, które bierze się na siebie z całą odpowiedzialnością - powiedział aktor.

Lubos, otrzymujący wiele propozycji filmowych ról, tłumaczył, że do zagrania w "Chemii" przekonał go scenariusz. - Liczba propozycji niekoniecznie przekłada się na ich jakość. Trzeba robić selekcję. A ten scenariusz? Od momentu, kiedy pierwszy raz go przeczytałem, wiedziałem, że muszę w tym zagrać. To jest to - opowiadał.

Debiutujący w roli reżysera Bartosz Prokopowicz (ur. 1972) zyskał już uznanie jako operator filmowy. Jest autorem zdjęć m.in. do "Długu" Krzysztofa Krauzego (1999), "Przedwiośnia" Filipa Bajona (2001) i "Komornika" Feliksa Falka (2005). Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz ("Herkules", "Wenus w futrze", "Rzeź").

Film trafi na ekrany polskich kin 2 października 2015 roku. Dystrybutorem "Chemii" jest Vue Movie Distribution.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Chemia (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje