Reklama

Charytatywny Brad Pitt

Brad Pitt ("Troja", "Pan i Pani Smith") znalazł się wśród 15 osób, które "sprawiają, że Ameryka jest wielka". Lista "15 People Who Make America Great" została przygotowana przez tygodnik "Newsweek" i uhonorowała postaci, które używają swojej sławy, fortuny i wkładają całe swoje serce w to, by pomagać innym. Pitt został doceniony za działalność charytatywną na rzecz Afryki.

Pitt, który od czasu narodzin swojej córki, jest pod ciągłym obstrzałem paparazzi, powiedział w rozmowie z "Newsweekiem", że skoro i tak nie mógł nigdzie ruszyć się, by nie być śledzonym, postanowił wspólnie z matką swego dziecka - Angeliną Jolie przyciągnąć uwagę świata do miejsc, które tego najbardziej potrzebują.

Reklama

Stąd decyzja o porodzie w Namibii.

"Po raz pierwszy poczułem, że w jakiś sposób udaje nam się przejąć nad tym wszystkim kontrolę. Nie potrafię opisać ulgi, jaką mi to sprawiło" - powiedział Pitt.

Jolie i Pitt postanowili także ubiec paparazzi i sami zrobili oraz sprzedali pierwsze zdjęcie swojej córeczki. 4 miliony dolarów zasiliły konta organizacji charytatywnych, walczących z ubóstwem w Afryce.

"Wiedząc, że będą nas ścigać, by zrobić to pierwsze zdjęcie, i że będą się chcieli na tym niewiarygodnie wzbogacić - nie mogłem się na to zgodzić. Udało nam się odwrócić sytuację i zebrać miliony dla ludzi, którzy naprawdę tego potrzebują" - wyznał Pitt.

Jest on jedyną gwiazdą Hollywood, która znalazła się na liście "Newsweeka".

Yahoo!

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pan i Pani Smith | Brad Pitt | brad | pitt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje