Reklama

Catherine Deneuve: Muza wielu reżyserów

"Gdybym nie wyglądała, jak wyglądam, nigdy nie dostałabym angażu w filmie" - zwykła mawiać Catherine Deneuve. Wielka francuska gwiazda filmowa, choć ma już skończone 76 lat, nie zwalnia ani chwili. Już 6 marca na ekrany polskich kin trafi film "Prawda", w którym gra główną rolę.

Catherine Deneuve w 1968 roku

Catherine Deneuve to jedna z najwybitniejszych i najsławniejszych aktorek francuskich.

Reklama

"Gdybym nie wyglądała, jak wyglądam, nigdy nie dostałabym angażu w filmie" - zwykła mawiać Catherine Deneuve.

Aktorka, w przeciwieństwie do wielu swoich, równie urodziwych koleżanek po fachu, nie pozwala sobie na zbędną kokieterię - ona doskonale wie, że uroda jest częścią jej talentu.

Catherine Deneuve przyszła na świat 22 października 1943 roku w Paryżu, światowej stolicy szyku i elegancji. Dorastając w mieście o takiej renomie, instynktownie przejęła jego cechy. Jako podlotek przyszła gwiazda zachwycała urodą i gracją. Wszyscy wokół zgodnie orzekli, że jej miejsce jest na ekranie.

Catherine zadebiutowała w filmie jako 11-latka, ale na prawdziwą sławę i uznanie musiała zaczekać do roku 1963. Wówczas wystąpiła w musicalu "Parasolki z Cherbourga". Dalej jej kariera filmowa potoczyła się błyskawicznie.

Piękna Catherine była nie tylko ozdobą filmów, po prostu miała talent. Odnajdowała się zarówno w lekkich komediach (np. "Polowanie na mężczyznę"), jak i poważnych produkcjach (np. "Mayerling").

Deneuve była muzą wielu reżyserów, w tym Romana Polańskiego ("Wstręt") czy Luisa Bunuela ("Piękność dnia"). Urodą wywalczyła sobie także rolę u boku Davida Bowiego i Susan Sarandon w filmie "Zagadka nieśmiertelności". Zagrała tam... ponętną wampirzycę, która mimo upływu lat, pozostaje nieziemsko piękna i młoda.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Catherine Deneuve

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje