Reklama

Reklama

Carey Mulligan: Przestałam się opierać

Carey Mulligan ("Była sobie dziewczyna", "Wstyd", "Drive", "Wielki Gatsby") przygotowuje się do głównej roli w dramacie kostiumowym, będącym ekranizacją powieści Thomasa Hardy'ego "Z dala od zgiełku".

Główną bohaterką powieści "Z dala od zgiełku" jest żyjąca w XIX wieku Bathsheba Everdene, piękna i niezależna Angielka, która odziedzicza farmę po zmarłym wuju. Wszyscy oczekują, że Bathsheba natychmiast wyjdzie za mąż i zajmie się wychowaniem dzieci, jednak ona nie zamierza wiązać się bez miłości, czekając na tego jedynego.

Za kamerą stanie twórca "Polowania", duński reżyser Thomas Vinterberg. Autorem scenariusza jest David Nicholls, który w 2008 roku zaadaptował inną powieść Hardy'ego "Tessa d'Urberville". Wówczas jednak historia z powieści przybrała formę miniserialu, który emitowany był dla stacji BBC.

Reklama

"Długo się opierałam, ale w końcu uległam dramatom kostiumowym. Vinterberg jest niewątpliwie interesującym reżyserem. Myślę, że stworzy coś naprawdę niesamowitego. To naprawdę niezwykła historia" - powiedziała Carey Mulligan w wywiadzie dla magazynu "Vogue Ameryka".

"Z dala od zgiełku" Thomasa Hardy'ego doczekała się pierwszej ekranizacji już w 1967 roku. W głównej roli wystąpiła wówczas Julie Christine.

Polska premiera filmu "Wielki Gatsby", w którym Carey Mulligan gra Daisy Buchanan, już 17 maja.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Na co do kina?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielki Gatsby | powieści | Była sobie dziewczyna | film | aktorka | Carey Mulligan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy