Reklama

Reklama

"Captain America: New World Order": Znamy gwiazdy filmu

Shira Haas, izraelska aktorka, której sławę przyniosły role w serialach Netfliksa "Shtisel" i "Unorthodox"", dołączyła do obsady produkcji "Captain America: New World Order". Zagra w nim rolę Sabry, obdarzonej ponadnaturalnymi mocami agentki Mossadu. W czwartym solowym filmie o Kapitanie Ameryce zobaczymy też Tima Blake'a Nelsona ("Bracie, gdzie jesteś"). Wcieli się w postać złoczyńcy o pseudonimie Lider.

"Captain America: New World Order": Anthony Mackie jako Kapitan Ameryka

Obsada filmu "Captain America: New World Order" ogłoszona została w weekend z okazji D23 Expo, wydarzenia związanego z fanklubem Disneya.

W tytułowej roli Kapitana Ameryki po raz pierwszy na dużym ekranie wystąpi Anthony Mackie, który do tej pory w Kinowym Uniwersum Marvela wcielał się w rolę superbohatera Falcona. W serialu "Falcon i Zimowy żołnierz" przejął on obowiązki Kapitana Ameryki po dotychczas wcielającym się w tę rolę Chrisie Evansie.

Reklama

"Captain America: New World Order": Shira Haas i Tim Blake Nelson w obsadzie

Sabra, w której rolę w filmie "Captain America: New World Order" wcieli się Shira Haas, to izraelska superbohaterka, która po raz pierwszy na kartach komiksów Marvela pojawiła się w 1980 roku w komiksie o superbohaterze Hulku. Pod tym pseudonimem kryje się urodzona w Jerozolimie Ruth Bat-Seraph, pierwsza agentka Mossadu obdarzona ponadnaturalnymi zdolnościami.

Również z Hulkiem związana jest postać, w którą w czwartym "Kapitanie Ameryce" wcieli się Tim Blake Nelson. Grany przez niego Lider, czyli Samuel Sterns, pojawił się już w filmie "Incredible Hulk" z 2008 roku i do tej pory czekał na ponowne pojawienie się w Kinowym Uniwersum Marvela. W komiksach Marvela to jeden z najsłynniejszych przeciwników Hulka.

Wiadomo też, że w obsadzie filmu "Captain America: New World Order" znalazło się miejsce dla Danny'ego Ramireza i Carla Lumbly'ego. Powtórzą oni grane w serialu "Falcon i Zimowy żołnierz" postaci Joaquina Torresa i Isaiaha Bradleya. Film reżyseruje Julius Onah ("Paradoks Cloverfield"), który określa czwartego "Kapitana Amerykę" mianem "thrillera paranoicznego". Autorami scenariusza są twórcy "Falcona i Zimowego żołnierza": Dalan Musson i Malcolm Spellman. Premiera filmu została zaplanowana na 3 maja 2024 roku.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL