Reklama

Reklama

Cailee Spaeny w nowym filmie z serii "Obcy"?

Studia 20th Century oraz Scott Free ruszają z pracami nad kolejną odsłoną popularnej serii kosmicznych horrorów "Obcy" zapoczątkowanej filmem Ridleya Scotta "Obcy - 8. pasażer Nostromo" z 1979 roku. Do roli głównej w tej produkcji przymierzana jest znana z filmu "Źle się dzieje w El Royale" Cailee Spaeny.

"Obcy": Powstanie nowy film z kultowej serii

Jak informuje portal "Deadline", projekt kolejnej odsłony serii "Obcy" przyspieszył po tym, jak z producentami spotkał się reżyser Fede Alvarez ("Nie oddychaj"). Jego pomysł na nową część tego cyklu tak się spodobał, że szybko podjęto decyzję o tym, by go zrealizować. Entuzjazm miał być jeszcze większy, gdy scenariusz na podstawie tego pomysłu został niedawno ukończony.

Niewiele wiadomo na temat tego, o czym będzie opowiadać kolejny film z serii "Obcy". Nieznany jest też jego tytuł. Można mieć jednak pewność, że w centrum opowieści po raz kolejny znajdą się mordercze ksenomorfy z kosmosu, które zaatakują ludzi i pozostawią po sobie krwawe żniwo. Niewykluczone, że postać, która stawi im czoła, zagra Cailee Spaeny. Aktorka jest aktualnie w trakcie rozmów ze studiem, choć 20th Century nie potwierdziło oficjalnie tej informacji.

Reklama

"Obcy" to jeden z najpopularniejszych cyklów filmowych w historii kina. Rozpoczął ją "8. pasażer Nostromo" Ridleya Scotta, a w kolejnych latach powstały trzy następne części wyreżyserowane przez Jamesa Camerona, Davida Finchera i Jeana-Pierre'a Jeuneta. W latach późniejszych Scott powrócił do serii dwoma prequelami, filmami: "Prometeusz" i "Obcy: Przymierze". Obcy był też bohaterem dwóch filmowych spin-offów z serii "Obcy kontra Predator". Aktualnie trwają też prace nad serialem rozgrywającym się w tym samym uniwersum. Jego reżyserem będzie Noah Hawley.

24-letnia Cailee Spaeny debiutowała na dużym ekranie w filmie "Pacific Rim: Rebelia". Potem można ją było zobaczyć w serialach "On the Basic of Sex" i "Mare z Easttown". Niedawno wystąpiła też w nowym filmie Aleksa Garlanda pod tytułem "Civil War" ("Wojna domowa"). Kolejną dużą kreacją w jej karierze będzie rola Priscilli Presley w filmie "Priscilla" reżyserowanym przez Sofię Coppolę.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama