Reklama

Reklama

Buty z filmu "Powrót do przyszłości" trafią do sprzedaży

Po premierze "Powrotu do przyszłości II" w 1989 r., miliony nastolatków marzyło o samowiążących się butach sportowych, jakie nosił Marty McFly. Wiceprezes Nike zapowiedział, że w 2015 r. supernowoczesne buty trafią do sprzedaży.

W drugiej części "Powrotu do przyszłości" grany przez Michaela J. Foxa, Marty McFly, przenosi się na chwilę do roku 2015, by zapobiec tragedii, która ma dotknąć jego dzieci. W nowej rzeczywistości Doktor Brown wręcza mu m.in. futurystyczne buty Nike, które same się wiążą.

Stały się one obiektem pożądania dla wielbicieli trylogii Roberta Zemeckisa. Mimo upływu lat i postępu technologii, na półkach sklepowych nie można było znaleźć podobnego obuwia. Wprawdzie w 2011 r. Nike stworzył 1500 par inspirowanych modelem, który nosił Marty, ale buty same się nie sznurowały i dopasowywały do stopy. Dochód z ich sprzedaży przekazano na rzecz osób zmagających się Parkinsonem (na tę chorobę cierpi Michael J. Fox).Uzyskano w ten sposób 6 mln dolarów.

Reklama

Ostatnio wiceprezes Nike, Tinker Hatfield, wlał nadzieję w serca fanów "Powrotu do przeszłości". Na spotkaniu w Nowym Orleanie zapowiedział, że w 2015 roku samowiążące się buty będą dostępne dla każdego. Projektant nie podał większej ilości szczegółów na ten temat. Nike miało złożyć wniosek o opatentowanie unikalnej technologii w 2010 r.

Co ciekawe, Hatfield współpracował przy tworzeniu obuwia do kultowego filmu. Na potrzeby produkcji powstało dziesięć par. Część z nich posiada marka Nike, kilka egzemplarzy trafiło w ręce kolekcjonerów.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Zdecyduj kto dostanie Oscara!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Powrót do przyszłości 2 | 2015 | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje