Reklama

Reklama

"Bulwar": Bardzo autentyczna historia

Dito Montiel opowiada o swoim najnowszym filmie "Bulwar", w którym ostatnią w życiu aktorską kreację stworzył Robin Williams.

Dito Montiel opowiada o swoim najnowszym filmie "Bulwar", w którym ostatnią w życiu aktorską kreację stworzył Robin Williams.
Robin Williams w scenie z filmu "Bulwar" /materiały prasowe

"Bulwar" to historia człowieka, który pod wpływem przypadkowego spotkania radykalnie zmienia spojrzenie na życie.

Nolan (Robin Williams) i Joy (Kathy Baker) są małżeństwem od wielu lat. Od dawna jednak śpią w osobnych sypialniach, a w ich związku panuje rutyna. Pewnej nocy, wracając z biura, Nolan poznaje młodego chłopaka, który sprzedaje się na ulicy. Kiedy zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu, Joy zauważa, że stopniowo traci kontakt z mężem.

"W filmie niezależnym można być bardzo szczerym. Kiedy przeczytałem ten scenariusz pomyślałem o wszystkich ludziach, którzy są w podobnej do Nolana sytuacji na którymś etapie życia. To tak naprawdę historia, która dotyczy każdego z nas. Nawet nie będąc żonatym, wiesz jak wygląda bycie uwięzionym w związku. A w przypadku Nolana tak bardzo zaciekawił mnie fakt, że nie jest on w beznadziejnej sytuacji. Z żoną żyje w zgodzie. Ma przyzwoitą pracę, dostaje nawet awans. Mieszkają w ładnym domu. To nie jest aż tak zła sytuacja i to jest w tym wszystkim najbardziej zajmujące - jedyną rzeczą, której nie da się przeskoczyć są ludzkie emocje, nawet jeśli cała reszta się zgadza" - opowiada Montiel.

Reklama

"Kiedy coś mnie porusza, zawsze chcę to przełożyć na film. Podczas rozmów i pracy z Doug'iem (Soesbe - scenarzystą "Bulwaru - przyp. red.) chodziło głównie o to, by nic nie zdawało się wymuszone. W scenariuszu trafiłem na różne rzeczy, które od razu rzuciły mi się w oczy. Był w nim ten samotny, cichy i uporządkowany świat, były momenty, które bardzo mnie wzruszyły i wiele fragmentów związanych z moim pragnieniem uszczęśliwiania ludzi. Myślę, że rozumiem strach przed zadawaniem innym bólu i wiem, jak czuje się człowiek, który przyjmuje jakąś pozycję tylko po to, by nikogo nie skrzywdzić. Poczułem, że to bardzo autentyczna historia. W żadnym momencie się nie narzuca i to mnie w niej naprawdę ujęło" - dodaje.

Dito Montiel to amerykański pisarz, autor scenariuszy, reżyser i muzyk. W 2003 roku wydał autobiograficzną powieść "Wszyscy twoi święci", którą następnie zekranizował zdobywając nagrody na Sundance, w Wenecji i na Independent Spirit Awards.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bulwar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL