Reklama

Britney Spears i Bradley Cooper w "Pamiętniku"? Poznaj zaskakujące kulisy castingów

"Pamiętnik" to melodramat, który wprowadza nieco goryczy do słodkich romantycznych opowieści, oferując widzom emocjonalną podróż do krainy wiecznego szczęścia. Film nie tylko wzrusza, ale również stał się trampoliną dla kariery Ryana Goslinga, wprowadzając go na hollywoodzkie salony.

"Pamiętnik" rozpoczyna się niemalże baśniowo: starszy mężczyzna czyta pamiętnik swojej żonie, Allie, cierpiącej na Alzheimera, aby pomóc jej przypomnieć sobie ich wspólną historię. Opowieść przenosi nas do lat 40. XX wieku, kiedy młoda Allie i Noah zakochują się podczas wakacji w Seabrook. Ich miłość napotyka przeszkody ze strony rodziców Allie, którzy przechwytują listy Noah, co prowadzi do jego wstąpienia do armii.

Allie, nieświadoma uczuć Noah, zgadza się na małżeństwo z Lonem Hammondem. Kiedy przypadkiem dowiaduje się o renowacji domu przez Noah, wraca do Seabrook, aby zamknąć ten rozdział życia, lecz dawne uczucia odżywają. Decyduje się zerwać zaręczyny i żyć z Noah. Choć fabuła prowadzi do "happy endu", w teraźniejszości Allie jedynie czasami przypomina sobie swoją przeszłość, a ich miłość okazuje się wieczna, niezniszczalna.

Reklama

"Pamiętnik" – Kulisy powstania filmu

Dziś trudno wyobrazić sobie "Pamiętnik" bez deutu Gosling i McAdams, jednak w 2004 roku kwestia obsady była daleka od oczywistości. Matthew Barry, odpowiedzialny za casting, w wywiadzie dla The Hollywood Reporter wspominał: "Wszystko sprowadzało się do Britney Spears i Rachel McAdams, a była to ciężka decyzja, bo Britney była świetna". Niewiele brakowało, a to kontrowersyjna piosenkarka zagrałaby u boku Goslinga. 

Panowie rywalizowali również o rolę Lona Hammonda, w tym Bradley Cooper. Barry jednak nie wspomina go zbyt pochlebnie: "Oto moje notatki dotyczące Bradleya Coopera: N-U-D-Z-I-A-R-Z".

Ryan Gosling uważał, że jego angaż wynikał z jego przeciętności. W rozmowie dla "GQ" wspominał, że reżyser Nick Cassavetes powiedział mu, dlaczego został zatrudniony: 

"Fakt, że nie masz naturalnych cech aktora pierwszoplanowego, jest powodem, dla którego chcę, abyś był aktorem pierwszoplanowym u mnie".

Nick Cassavetes, w wywiadzie dla VH1, mówił, że władze New Line Cinema były zaskoczone wyborem Goslinga do głównej roli. Początkowo na planie dochodziło do konfliktów między Goslingiem a Rachel McAdams, które były na tyle poważne, że aktor chciał wymienić swoją ekranową partnerkę. Reżyser wspominał: "Pewnego dnia na planie naprawdę się nie dogadywali. Ryan przyszedł do mnie i powiedział: 'Nick, chodź tutaj'. Robił scenę z Rachel i mówi: 'Czy mógłbyś ją stąd zabrać i przyprowadzić inną aktorkę, by czytała ze mną scenariusz?'". Ostatecznie aktorzy znaleźli wspólny język i przez kilka lat po premierze filmu byli parą.

Pierwotnie tekst ukazał się 01 maja 2024, a my - ze względu na dużą popularność materiału - odświeżyliśmy jego treść.    

Zobacz też:

61-letnia debiutantka. Zachwyciła nie tylko za sprawą odważnych scen

Historie, które chwytają za serce i bawią do łez. Najlepsze w swoim gatunku

Sztab byłego prezydenta oburzony sceną z "The Apprentice". Zapowiada pozew

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pamiętnik | Ryan Gosling
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama