Reklama

Reklama

"Brigitte Bardot cudowna": Śląska premiera nowego filmu Lecha Majewskiego

W piątek, 21 października, na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film Lecha Majewskiego "Brigitte Bardot cudowna". Widzowie ze Śląska, gdzie kręcony był film, będą mogli zobaczyć go już w czwartek, 20 października, w katowickich kinach Kosmos i Rialto.

W piątek, 21 października, na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film Lecha Majewskiego "Brigitte Bardot cudowna". Widzowie ze Śląska, gdzie kręcony był film, będą mogli zobaczyć go już w czwartek, 20 października, w katowickich kinach Kosmos i Rialto.
Joanna Opozda w filmie "Brigitte Bardot cudowna" /materiały prasowe

"Brigitte Bardot cudowna": Śląska premiera Lecha Majewskiego

Śląskiej premierze filmu "Brigitte Bardot cudowna" towarzyszyć będzie spotkanie z pochodzącym z Katowic reżyserem Lechem Majewskim.

Akcja filmu rozgrywa się w połowie ubiegłego wieku w PRL. Główny bohater, Adam, mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama walczył jako pilot w Anglii podczas II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. Marząc o powrocie ojca i próbując poradzić sobie z codziennością, coraz częściej udaje się do świata swojej wyobraźni, w którym wspomnienia, emocje, realne postaci i filmowe fantazje przenikają się i łączą w magiczną całość. Obok siebie koegzystują Brigitte Bardot i Simon Templar, Liz Taylor i kumple z klasy; Cézanne i ubecy; Beatlesi i Wirski - sadystyczny nauczyciel muzyki.

Reklama

W filmie zobaczymy m.in. Andrzeja Grabowskiego (Wirski), Joannę Opozdę (Brigitte Bardot), Weronikę Rosati (Liz Taylor), Eryka Lubosa (Cézanne), Magdalenę Różczkę (matka Adama), znanego z "Baby Bump" Kacpra Olszewskiego (Adam) i Tomasza Sapryka (Jóźwiak, funkcjonariusz UB).

Film był realizowany w wielu śląskich lokacjach, m.in. w IV Liceum Ogólnokształcącym i Kinoteatrze Rialto w Katowicach, w budynku sosnowieckiej Szkoły Realnej, I Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu czy Zespole Pałacowo-Parkowym w Krowiarkach i Pałacu Kawalera w Świerklańcu.

Śląska premiera filmu "Brigitte Bardot cudowna" odbędzie się 20 października w dwóch katowickich kinach Instytucji Filmowej Silesia Film. O 18.30 film pokazany zostanie w Kinie Kosmos, a o 19.00 rozpocznie się wydarzenie w Kinoteatrze Rialto. Obu pokazom będzie towarzyszyło spotkanie z reżyserem Lechem Majewskim: w Kinoteatrze Rialto przed seansem, w Kinie Kosmos - po seansie.

Na ekrany kin w całej Polsce film trafi 21 października.

Lech Majewski: Reżyser, pisarz, malarz

Lech Majewski - urodzony w Katowicach, tworzący w Polsce i za granicą wybitny reżyser filmowy i teatralny, twórca videoartów, scenarzysta, poeta, prozaik i malarz. Wyreżyserował m.in. uznane i wielokrotnie nagradzane filmy "Wojaczek", "Angelus" czy "Młyn i krzyż", "Dolina bogów".

 

 

 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Brigitte Bardot cudowna | Lech Majewski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy