Reklama

Bracia Tkacz: Jak dwie krople wody

Podobni jak dwie krople wody, niezwykle uzdolnieni aktorsko i urodzeni, aby grać w filmach. Bracia-bliźniacy Andrzej i Kamil Tkacz opowiadają o swoich przeżyciach na planie "Biegnij, chłopcze, biegnij".

Dla Kamila to już druga rola. Debiutował w głośnym "Chce się żyć" Maćka Pieprzycy pod czujną opieką starszego kolegi - Dawida Ogrodnika. Dla Andrzeja to pierwszy raz na wielkim ekranie.

Reklama

W najnowszym filmie, wyreżyserowanym przez laureata Oscara Pepe Danquarta, bracia Tkacz wspólnie zagrali postać głównego bohatera - Jurka Staniaka. Niezależnie od tego czy był to debiut, czy drugi już film w dorobku - dla obu praca na planie tej produkcji była wielkim przeżyciem. Podczas kręcenia "Biegnij, chłopcze, biegnij" jednym z ważniejszych dla nich spotkań było poznanie prawdziwego bohatera historii opowiedzianej w filmie - postaci, w którą obaj się wcielają. "Na koniec zdjęć pan Yoram z żoną przylecieli na plan. Bardzo pięknie mówi po polsku, jak na człowieka, którego 50 lat nie było w Polsce" - przypomina sobie Kamil, po czym Andrzej dodaje:

"Był taki moment, że po prostu rozpłakał się i pojechał do hotelu. Był tak wzruszony, że nie mógł się uspokoić. To naprawdę wywarło na mnie wrażenie, że tak to przeżywa i że takie to dla niego ważne".

Biegnij, chłopcze, biegnij" to opowieść o losach ośmioletniego uciekiniera z warszawskiego getta, który stracił całą rodzinę i zdany jest na pomoc ze strony obcych. Trafia do domu życzliwej Polki (Elizabeth Duda). Kobieta decyduje się go przygarnąć i namawia, by dla bezpieczeństwa przyjął nową tożsamość - osieroconego Polaka wyznania rzymskokatolickiego. Wskutek dramatycznego splotu wydarzeń, chłopiec musi opuścić gościnny dom i rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj. Korzystając z pomocy polskich rodzin i przybranej tożsamości, próbuje przetrwać koszmar okupacji.

W filmie zobaczymy także innych polskich aktorów: Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Bakę, Grażynę Szapołowską, Przemysława Sadowskiego, Olgierda Łukaszewicza, Izabelę Kunę

"Biegnij, chłopcze, biegnij" trafi na ekrany polskich kin 10 stycznia.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Zobacz nasze podsumowanie 2013 roku

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje