Reklama

Bogusław Linda malarzem

Ruszył zdjęcia do nowego filmu Macieja Ślesickiego "Trzy minuty". W filmie pojawi się m.in. Bogusław Linda i Cezary Pazura.

Twórca słynnego serialu "13 posterunek" oraz filmów "Tato" i "Sara" znowu stanął za kamerą i tym razem wziął się za poważny temat. "Trzy minuty" to trylogia składająca się z trzech pełnometrażowych filmów fabularnych, w których punktem wyjścia są pamiętne trzy minuty, na które po śmierci Jana Pawła II zgasło światło w całej Polsce.Te trzy minuty są punktem zwrotnym w historiach ludzi pokazywanych na ekranie, a ich losy splatają się w tym czasie ze sobą.

Reklama

Szczegóły scenariusza owiane są tajemnica, ale reżyser od razu zastrzega, że nie kręci filmu religijnego.

"Nie chciałbym opowiadać o czym są te filmy, ale na pewno nie są to filmy religijne. Nie mają nic wspólnego z papieżem, oprócz tego jednego momentu kiedy w pewnym momencie zgasło światło. Ten moment jest punktem zwrotnym w naszych historiach, ale w żaden sposób nie są one związane z religią. Historie, które tu opowiadamy są różne, od obyczajowych, przez sensacyjne, aż po komediowe" - powiedział Maciej Ślesicki.

Scenariusze poszczególnych części "Trzech minut" powstawały już od pięciu lat, ale dopiero niedawno reżyser wpadł na pomysł, aby je połączyć.

"Jesteśmy narodem jednorazowych powstańców i w takich momentach mogą się u nas zdarzać cuda - dodaje. - I to jest właśnie film o przyziemnych cudach, a nie o tym, że ktoś zobaczył Matkę Boską w oknie".

Poszczególne części noszą na razie tytuły robocze: "21:37", "21:38", "21:42", a na ekranie zobaczymy same gwiazdy - Bogusława Lindę w roli malarza, Krzysztof Stroiński w roli reżysera, a także Cezarego Pazurę, Mariana Dziędziela, Piotra Adamczyka, Pawła Królikowskiego, Piotra Zelta, Sonię Bohosiewicz i Agnieszkę Grochowską.

Zdjęcia do "Trzech minut" potrwają do maja przyszłego roku.

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maciej Ślesicki | Bogusław Linda | \ Film | Bogusław

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje