Reklama

Benicio del Toro o "Sicario 2": Fantastyczne postaci i świetne dialogi

"Scenariusz kontynuacji jest znacznie bardziej ambitny i całkowicie nieprzewidywalny" - mówi Benicio del Toro o filmie "Sicario 2": Soldado". Część drugą przeboju kinowego z 2015 roku można oglądać na ekranach polskich kin od 20 lipca.

"Scenariusz kontynuacji jest znacznie bardziej ambitny i całkowicie nieprzewidywalny" - mówi Benicio del Toro o filmie "Sicario 2": Soldado". Część drugą przeboju kinowego z 2015 roku można oglądać na ekranach polskich kin od 20 lipca.
Benicio del Toro w filmie "Sicario 2": Soldado" /materiały prasowe

"Sicario 2": Soldado" to sequel kinowego hitu sprzed trzech lat "Sicario".

Alejandro (Benicio del Toro) był kiedyś prokuratorem, jednak morderstwo jego rodziny odmieniło go na zawsze. Z jednej strony stał się opiekunem córki mafiosa, który dopuścił się tej zbrodni, z drugiej nie przestał być sicario - zabójcą, który przekroczy każdą granicę, żeby zemścić się na kartelach, które odebrały mu jego dawne życie. Bohater podejmuje się misji, która każe mu się cofnąć w głąb mrocznej przeszłości, o której pragnął zapomnieć.

Reklama

Matt (Josh Brolin) i Alejandro (Benicio del Toro) powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów. To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę.

- W "Sicario" poznaliśmy tylko zarys jego przeszłości, podczas w "Soldado" dochodzi do sytuacji, w ramach której dowiemy się o Alejandro znacznie więcej. To dla niego zupełnie nowe wyzwanie. Alejandro będzie musiał w pewnym sensie odtworzyć wydarzenia, które uczyniły go takim jaki jest - mówi o filmie Benicio del Toro.

Aktor uważa, że scenariusz kontynuacji jest znacznie bardziej ambitny.

- Scenariusz zarysowuje szerszą perspektywę niż w "Sicario". I jest całkowicie nieprzewidywalny. Taylor Sheridan [autor scenariusza - red.] jest w tym mistrzem. Tworzy fantastyczne postaci i daje im świetne dialogi. Scenariusz drugiej części "Sicario" to niesamowita rzecz, również dlatego, że grany przeze mnie Alejandro zostaje ukazany z innej strony - dodaje.

Reżyserem części drugiej jest Stefano Sollima. Del Toro mówi o nim, że jest "elastyczny".

- To bardzo pomaga na planie. Jeffrey Donovan, Josh Brolin i ja graliśmy już te same postaci w "Sicario", więc Stefano był otwarty na nasze pomysły w kontekście ich rozwoju. W "Soldado" pozwolił nam budować je po swojemu - wyjaśnia hollywoodzki gwiazdor.

Film "Sicario 2": Soldado" w polskich kinach od 20 licpa 2018 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Benicio Del Toro | Sicario 2: Soldado
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy