Reklama

Reklama

Benedict Cumberbatch zatruł się na planie nowego filmu

Film "Psie pazury", z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej, od 1 grudnia będzie można oglądać na platformie Netflix. Kreację gruboskórnego i palącego jak smok ranczera z Montany aktor przypłacił zdrowiem - podczas zdjęć zatruł się nikotyną.

Benedict Cumberbatch zatruł się nikotyną

Benedict Cumberbatch siedem lat temu rzucił palenie, ale na potrzeby "Psich pazurów" wrócił do papierosów.

"Palenie w tym filmie było czymś bardzo trudnym. Odpalałem papierosa przy każdym ujęciu, a co gorsza, nie miały one filtra. Trzy razy zatrułem się nikotyną" - powiedział brytyjskiej edycji magazynu "Esquire".

Benedict Cumberbatch zatruł się nikotyną

Zatrucie nikotyną zachodzi wtedy, gdy w ciele jest jej zbyt dużo po po jej spożyciu, wdychaniu lub kontakcie ze skórą. Wśród możliwych objawów wymienić można nudności, nadmiar śliny w jamie ustnej, wymioty, utratę apetytu, odwodnienie, bóle i zawroty głowy.

Reklama

Aktor miał te objawy, mimo to nie rozstawał się ze swoją postacią także i po wyłączeniu kamery.

"Chciałem mieć na sobie warstwę smrodu. Chciałem, żeby ludzie w pokoju wiedzieli, jak pachnę. Było to ciężkie, bo nie chodziło tylko o próby. W takim wydaniu prezentowałem się też podczas przerw na posiłek i spotkań ze znajomymi" - opowiadał, dodając, że obecnie czuje się już dobrze.

Co ciekawe, nie był to pierwszy raz, kiedy aktor zatruł się nikotyną. Przydarzyło mu się to także w 2012 roku, kiedy pracował nad serialem "Sherlock". Aż 20 razy powtarzał wtedy scenę, w której palił papierosa w kostnicy.

"Psie pazury" to opowieść o despotycznym ranczerze z Montany, który uprzykrza życie swojej nowej bratowej i jej nastoletniemu synowi. Rzecz dzieje się w latach 20. XX wieku. To pierwszy od 12 lat pełnometrażowy film fabularny Jane Campion, laureatki Oscara za "Fortepian". "Psie pazury" miały uroczystą premierę na festiwalu w Wenecji. Nowozelandka dostała Srebrnego Lwa za reżyserię.

Czytaj również:

"Kevin sam w domu" znowu w święta? Polsat podjął decyzję!

"Dom Gucci": Lady Gaga zachwyciła na czerwonym dywanie

Kurdej-Szatan wyrzucona z TVP i "M jak miłość". Jest oświadczenie aktorki!

Ale pomyłka! To on jest najseksowniejszym mężczyzną świata

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Benedict Cumberbatch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje